Rusko přisunuje na Krym protilodní střely

Nezařazené

Moskva podle zpráv reagovala na vyslání raketového torpédoborce USS Truxtun s řízenými střelami do Černého moře vysláním systému protilodních střel Bastion do Sevastopolu.

„Nepotvrzené novinářské zprávy tvrdí, že Ruské námořnictvo v reakci na nedávný US krok se vstupem námořních plavidel do Černého moře vyslalo na zemi umístěné proti-lodní raketové systémy ‚Bastion‘,“ zpráva z Defense Update.

Obrázek doprovázející tento článek tvrdí, že ukazuje náklaďák vezoucí nějaké zařízení, o němž očití svědci řekli, že bylo v sobotu v noci instalováno.

„Tento systém je konstruován k ničení různých povrchových lodí počínaje nepřátelskými vyloďovacími eskadronami, ale ničí i konvoje, útočné skupiny letadlových lodí stejně jako jednotlivá plavidla a na zemi umístěné radio-kontrastní cíle za podmínek intenzivní palby a elektronických protiopatření. Tento systém využívá protilodních křižujících střel P-800 Jachont (SS-N-26) a má maximální dosah 300 km,“ uvádí jiná zpráva na vietnamské vojenské webové stránce.

Ve čtvrtek US Navy oznámili, že USS Truxtun zamířil do Černého moře, aby provedl vojenské cvičení s bulharskými a rumunskými námořními silami.

Konvence z Montreux opravňuje takovéto lodi nenáležející zemím, které hraničí s Černým mořem, že smí zůstat v regionu maximální po dobu 21 dnů.

Tento krok následuje po ruském rozhodnutí posílit svou přítomnost v Černém moři dvěma válečnými loděmi, které se minulý týden vrátily na Krym k Černomořské flotile. Ukrajina ve stejný den reagovala vysláním jednoho ze svých plavidel do regionu.

Paul Joseph Watson, zdroj 

 

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
17 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments