Rusko připravuje “invazi” 2. humanitárním konvojem

Nezařazené

Po ‘úspěchu’ prvního humanitárního konvoje hlásí Bloomberg, že ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov řekl, že tato země plánuje poslat druhý konvoj naložený humanitární pomocí pro Ukrajinu. U prvního konvoje US a Evropská unie toto rozhodnutí poslat konvoj asi 280 náklaďáků odsoudily, Kyjev to nazval „invazí“ a US Rusko obvinily z přelakování vojenských vozidel na bílo. Tentokrát to ale podle Lavrova bude jiné, jelikož vláda v Moskvě v rámci manévrů k vyhnutí se přetahovačky na hranici a pokřiku, který kazil dojem z prvního konvoje minulý týden, činí různá opatření, takže dodal: „Pracujeme na tom, abychom zajistili ze strany militantů bezpečnostní záruky.“ Lavrov rovněž k „dezinformacím“ náchylným médiím ironicky připomněl, že Rusko už zůstává jediným národem, který nadále usiluje o prošetření MH17, zatímco Ukrajina pořád ještě nezveřejnila záznamy z řízení letového provozu z Dněpropetrovska.

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou na eshop.reformy.cz

Jak hlásí Bloomberg,

Rusko informovalo Ukrajinu o plánu vyslat tento týden další kolonu náklaďáků s tím, že konvoj pojede po té samé trase rebely drženým územím, jako ty tahače s návěsy, které se přede dvěma dny vrátily do Ruska, řekl Lavrov dnes v Moskvě reportérům.

US a Evropská unie odsoudily rozhodnutí poslat první konvoj asi 280 náklaďáků a Kyjev to nazval „invazí“. „My chceme naše akce koordinovat s ukrajinskými úřady, které také plánují vyslání dodatečné humanitární pomoci na jihovýchod,“ řekl Lavrov. „Budeme pracovat na tom, abychom zajistili ze strany militantů bezpečnostní záruky.“

Vláda v Moskvě manévruje tak, aby se vyhnula přetahovačce na hranicích a pokřiku, který kazil její první konvoj z minulého týdne.

My jsme si však jisti, že US to tak, či onak překroutí…

Lavrov řekl, že nemá žádné informace o nějakém incidentu a obvinil Ukrajinu z šíření „spousty dezinformací o naší invazi.“

Lavrov dále uvedl, že Rusko je jediná země, která usiluje o vyšetření incidentu MH17.

Ti, kdo Rusko obviňují z havárie malajského letounu na Ukrajině, jsou teď ticho, řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov na briefingu v Moskvě.

„My jsme v podstatě už ti jediní, kdo zkouší udržovat pozornost věnovanou tomuto velice vážnému problému,“ řekl Lavrov.

Ukrajina pořád neposkytuje záznamy řízení letového provozu z Dněpropetrovska, řekl Lavrov.

Ukrajina, jak to tak vypadá, zůstává pořád váznout v problémech … i přesto, že trh do cen promítá de-eskalaci…

President Petro Porošenko promlouvající na slavnostní parádě v Kyjevě oznámil zvýšení vojenských výdajů, když sliboval, že v letech 2015-2017 do toho alokuje 40 miliard hřiven ($3 miliardy).

„Bohužel, pro Ukrajinu budou vždy existovat vojenské hrozby,“ řekl Porošenko. „Válka přišla ze strany, od které to nikdo neočekával.“

Německá kancléřka Angela Merkel, která se s Porošenkem setkala přede dvěma dny v Kyjevě, řekla, že na zítřejších rozhovorech mezi ním a ruským presidentem Vladimirem Putinem není nějaký průlom pravděpodobný.

Tahle schůzka nepřinese „nějaký velký průlom“, ale „když chcete najít řešení, musíte spolu mluvit,“ řekla včera Merkel v interview s německou televizí ARD.

*  *  *

Ale copak akcie nezůstávají v rekordních výšinách?

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

Zdroj: zerohedge.com

Čtěte také:

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
7 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments