Rusko nasazuje válečné lodi, aby zajistilo dokončení Severního proudu 2

EKONOMIKA, Světová

S tím, jak světový energetický trh propadl panice, nasadilo Rusko k zabezpečení probíhajících prací na dokončení projektu Severní proud 2 válečné lodi.

Ruské válečné lodi zjevně doprovází plavidlo k pokládání potrubí Akademik Čerskij, které je na cestě z Indického oceánu do Středozemního moře, aby se zapojilo do závěrečných fází prací na Severním proudu 2.

Severní proud 2 je nový exportní plynovod z Ruska do Evropy přes Baltické moře. V poslední době na něj zaútočily série amerických sankcí, které narušily dokončovací práce na plynovodu, když donutily švýcarsko-holandskou společnost k pokládání podmořských potrubí, aby svá plavidla stáhla.

Podle údajů z otevřených zdrojů upravila ruská bojová plavidla rozvrhy svého nasazení tak, aby jim to umožnilo držet se blíže výše uvedeného potrubí kladoucího plavidla. Válečné lodi Ruského námořnictva budou tedy moci zajistit bezpečnou plavbu této lodi Gazpromu Rudým mořem a Suezským kanálem.

Jedním z opěrných bodů aktivit Ruského námořnictva, které stojí za povšimnutí, je Srí Lanka. Chování Ruského námořnictva ukazuje, že Moskva očekává, že nějaká třetí strana by se mohla proti Akademikovi Čerskému k pokládání potrubí dopustit agresivních akcí (např. tu loď zabavit) ve snaze zabránit nasazení plavidla do dokončení Severního proudu 2.

Svět oficiálně vstoupil do éry mocenské politiky.

Zdroj: https://southfront.org/russia-employs-warships-to-secure-nord-stream-2-completion-works/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments