Rusko jako odvetu za německý zákaz RT DE vypovědělo německý vysílač Deutsche Welle

Cenzura a informační manipulace, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, NWO

Rusko uzavřelo korespondenční kancelář tohoto vysílače v Moskvě a následně zrušilo akreditace jejím zaměstnancům.

Rusko uzavřelo korespondenční kancelář německého vysílače Deutsche Welle v Moskvě a následně zrušilo akreditace jejím zaměstnancům v rámci toho, co se popisuje jako odvetná akce za německý zákaz ruského státního vysílače Russia Today v Německu.

Licenční a dohledová komise německého Mediálního úřadu (ZAK) ve středu oznámila celoněmecký zákaz ruského německo-jazyčného vysílače RT DE, kdy Kreml k tomuto kroku uvedl: „Není to nic než útok na svobodu projevu.“

V prohlášení ZAK tvrdil, že RT DE podléhá podle německých předpisů licenci k mediálním službám, ale jeho producent o ni nepožádal a kompetentní úřady tuto licenci neudělily. Když je to tak, potom se živé vysílání a distribuce přes internet, satelity a mobilní a smart TV aplikace zvané RT News musí zastavit.

RT zahájila soudní řízení s námitkou, že získala povolení vysílat kabelové a televizní vysílání přes člena Evropské konvence o přeshraniční televizi Srbska, ZAK však trvá na tom, že německou vysílací licenci by měly vydávat jen německé úřady a licence udělená jiným evropským orgánem není postačující.

Rusko v reakci na to zablokovalo Deutsche Welle

Moskva okamžitě ve čtvrtek zareagovala oznámením ruského ministerstva zahraničí, že na svém území s okamžitou účinností zruší satelitní a všechny ostatní vysílání německého vysílače Deutsche Welle.

Rusko tomuto vysílači zavřelo korespondenční kancelář v Moskvě a následně revokovalo akreditace jejích zaměstnanců v kroku, o kterém Deutsche Welle tvrdí, že je přehnaný.

Generální ředitel Deutsche Welle Peter Limbourg sdělil, že odveta Moskvy překročila jejich očekávání. „Čekali jsme sice z ruské strany nějaká opatření, o tomhle si ale myslím, že je od ruské vlády totálně přehnané.“

Tvrdil, že to je zase „další projev skutečnosti, že ruská vláda nemá zájem o svobodu tisku a svobodu názoru.“

„I když musíme tuto zemi opustit, tak své zprávy o ní zintenzivníme. Nebudeme prostě ignorovat, co se v Rusku děje, budeme o tom referovat. A budeme to dělat více a více,“ dodal.

February 05, 2022

editor: REMIX NEWS

author: MANDINER

Zdroj: https://rmx.news/germany/russia-expels-german-broadcaster-deutsche-welle-in-retaliation-against-german-rt-de-ban/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments