Rusko Iráku navrhlo, aby si zajistil svůj vzdušný prostor a svou suverenitu pomocí protivzdušných systémů S-400

POLITIKA, Světová

V úterý nabídlo ministerstvo obrany Ruské federace Iráku možnost nakoupit si světově nejpokročilejší raketový systém protivzdušné obrany, aby si tak ochránil svůj vzdušný prostor, hlásí RIA Novosti.

Podle této zprávy si irácké ozbrojené síly mohou nakoupit ruský systém protivzdušné obrany S-400 Triumf, u kterého RIA poukazuje na skutečnost, že „ten zemi zajistí suverenitu a spolehlivou obranu vzdušného prostoru.“

„Irák je partnerem Ruska na poli vojensko-technické spolupráce a Ruská federace může dodat nezbytné kapacity, které zemi zajisti suverenitu a spolehlivou obranu vzdušného prostoru, včetně dodávek raket S-400 a dalších komponent systémů protivzdušné obrany, jako jsou Buk-M3, Tor-M2 atd., řekl člen veřejné rady ruského ministerstva obrany Igor Korotčenko.

Irák v posledních několika měsících už o nákupu ruských raketových systému protivzdušné obrany uvažoval, včetně S-400, to však narazilo na zuřivý nátlak ze strany USA.

Avšak s tím, jak se politická krize mezi USA a Irákem rozvíjí, zčásti díky vraždě íránského generála Qassem Soleimaniho Američany, tak by z toho Rusko mohlo profitovat, jelikož se Irák pokouší ze sevření USA vymknout.

https://twitter.com/CaliCali2000/status/1214480958285434880

Nedávná hodnocení amerického zpravodajství naznačují, že zájem o nákup S-400 vyjádřilo už nejméně 13 zemí.

Saúdská Arábie, Katar, Alžírsko, Maroko, Egypt, Vietnam a Irák už s Ruskem diskuse o nákupu těchto raketových systémů protivzdušné obrany vedou už několik posledních čtvrtletí.

Mezitím Čína, Indie a Turecko už o tom s Ruskem smlouvy podepsaly.

S-400 dovedou zasáhnout i kradmé bombardéry, všemožné letouny, přesně naváděné projektily z různých zbraní a balistické rakety, přičemž řada vojenských expertů říká, že ty ruské raketové systémy protivzdušné obrany jsou daleko účinnější než americké MIM-104 Patriot.

Konec formuláře

by Tyler Durden

Tue, 01/07/2020 – 14:35

Zdroj: https://www.zerohedge.com/geopolitical/russia-proposes-secure-iraqi-airspace-s-400-air-defense

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Miroslav
8 měsíců před

Všechny státy světa, které jsou smrtelně ohroženy největším světovým teroristou USA by si měly od Ruska nakoupit super raketový obranný systém S-400 na ochranu a obranu své suverenity a bezpečnosti svého Lidu proti banditovi z USA – vřele doporučuji všem !!! USA „humanitární bombardování“ by bylo vždy spolehlivě odraženo S-400 !!! Česko a všechny státy agresívní a teroristické organizace NATO by měli mít zdravý rozum a tuto USA zločineckou organizaci opustit, což barbaři z demobloku a prolhaní válkychtiví politici bohužel nechtějí a to svědčí o jejich pokrytectví, farizejství a zločinnosti – kašlou na bezpečnost svých obyvatel a plní příkazy mezinárodní… Číst vice »