Rumunsko schvaluje legislativu zakazující gender studies

LGBTQI, MULTIKULTURALISMUS

Rumunský senát tento týden schválil novou legislativu, která zakazuje odkazování na genderovou identitu jako něco odlišného od biologického pohlaví dotyčného. Ještě je třeba, aby to podepsal prezident.

Tato legislativa byla v úterý přidána jako úprava rozsáhlejšího zákona o školské politice centro-pravicovou stranou Lidové hnutí. Podpořila ji i Sociální demokracie.

Tato úprava dostala 81 hlasů pro a 21 proti a bylo 27 absencí. Ta zakazuje „činnosti šíření teorie nebo názorů o genderové identitě, chápané jako teorie nebo názor, že gender je odlišný koncept od biologického pohlaví a že se mohou vzájemně lišit,“ uvádí zpráva rumunského zpravodajského portálu G4 media.

Ač tento zákon nebude mít dopad na občanská práva transgenderových lidí, v podstatě ukončí vyučování genderové ideologie v rumunských školách a na univerzitách.

Bude-li to podepsáno jako zákon, tak tato úprava udělá z Rumunska po Maďarsku druhou zemi v Evropské unii, která zakazuje genderové studie, když Maďarsko podobný zákon zavedlo v roce 2018. Zastánci tohoto zákona v Maďarsku tvrdili, že genderová ideologie ničí hodnoty této země, jak už o tom Voice of Europe referoval. Také polská vládnoucí strana Zákona a spravedlnosti vede kampaň proti genderové ideologii a slíbila, že podobnou legislativu rovněž předloží.

Tato zákonná úprava v Rumunsku může být pokusem zvýšit si podporu u věřících rumunské pravoslavné církve, kteří mají vůči gender studies silný odpor. 81% Rumunů náleží k pravoslavné církvi.

Tuto úpravu zákona teď předali prezidentu Klausi Iohannisovi, aby to podepsal. Odpůrci ho však vyzývají, aby to odmítl podepsat. Někteří akademici a zastánci lidských práv jsou proti ní, kdy liberálové tvrdí, že to „vzdělání v Rumunsku vrátí zpět do středověku.“

By Michael Lord 19 June 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/06/romania-passes-legislation-to-ban-gender-studies/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Eman
2 let před

Hurá držíme palce. Pořád bude jen holka nebo kluk. A ne 75+ dalších pohlaví. Taková kravina.. To snad neni ani možný

Já veterán
2 let před

„vzdělání v Rumunsku vrátí zpět do středověku. 🙂 hustýýý :), tak v Románii půjde vzdělání do středověku,
ale
západní Evropa už středověk zavedla 🙁

Tož zlatý Rumunsko a Maďarsko 🙂