Rumunské hranice jsou pod čím dál větším tlakem migrantů

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Migranti vyvíjí čím dál větší a větší tlak na rumunskou pohraniční policii, neboť narůstá počet pokusů proniknout ilegálně přes hranice této země.

Rumunsko zažilo v roce 2019 v porovnání s předchozím rokem 24 procentní nárůst v počtu migrantů pokoušejících se o ilegální vstup do země nebo odchod z ní, hlásí Remix News.

Tato zpráva obsahuje část, která rozvádí ilegální imigraci detailněji. Podle této konkrétní části bylo při pokusu o ilegální vstup do Rumunska chyceno a zadrženo 2 048 osob, zatímco 1 679 ilegálních migrantů bylo dopadeno při pokusu o odchod.

Zpráva dále uvádí, že bylo zjištěno nejméně 699 organizovaných skupin migrantů podporovaných 257 rumunskými občany.

Rumunská pohraniční policie uvádí, že velká většina těch pokusů o ilegální překročení hranice – celkem 2 684 – byla pěší, zatímco dalších 827 migrantů policajti objevili skrývající se ve vozidlech. Počet migrantů, kteří se pokoušeli použít falešných dokumentů, nebo se vyhnout pohraniční kontrole byl 216.

Ti ilegální migranti, co byli chyceni u hranice, jak říká rumunská policie, pocházeli ze Somálska, Alžírska, Turecka, Íránu, Iráku, Afghánistánu, Bangladéše, Maroka a Vietnamu.

Zpráva uvádí, že rumunská policie, aby skoncovala s ilegálními přechody hranic, tak rozšířila své pohraničních hlídky a zvýšila technický dohled nad svou hranicí s Bulharskem a Srbskem.

Rumunsko není samo, co se musí potýkat se zvýšením ilegálních přechodů hranice. Jeho severní soused Maďarsko v posledních měsících zažívá podobný nárůst ilegálních přechodů hranic.

Tento měsíc Voice of Europe referoval, že maďarská vláda nasadila vojenské hlídkové čluny na pohraniční řeku se Srbskem, aby zastavila ilegálních přechody hranic do země přes řeku Tisza, která se stala klíčovou vstupní branou pro migranty pokoušející se dostat do EU.

K tomuto rozhodnutí došlo asi týden poté, co maďarská pohraniční policie odrazila skupinu 70 násilných migračních nájezdníků, kteří vzali ztečí zranitelnou část pohraničního plotu na srbské hranici.

V lednu tajemník ministerstva vnitra Károly Kontrát uvedl, že v roce 2019 bylo při pokusu vniknout do Maďarska zastaveno 17 200 ilegálních migrantů.

Tento týden Voice of Europe referoval o telefonním hovoru, který proběhl v pondělí mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a maďarským ministerským předsedou Viktorem Orbánem, ve kterém Trump chválil ducha Maďarského lidu a opěvoval Orbánovo úsilí v boji proti ilegální migraci.

Follow Arthur Lyons on Twitter

By Arthur Lyons 19 February 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/02/romania-migratory-pressure-at-borders-is-increasing-border-agents-say/

Sdílejte přátelům

1
Komentujte

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
RUDA

Rumuni by je měli z vděčnosti doprovodit na vojenské základny režimu USA a nedovolit žádnému letadlu tam odsud vzlétnout.