Rozpočet USA na Ukrajinskou válku dochází, musí se navyšovat

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA, Světová

V pátek prezident Biden podepsal nový baliček pomoci pro Ukrajinu o 150 milionech $. Podle prohlášení prezidenta balíček obsahuje dělostřeleckou munici, radary a další techniku.

S těmito 150 miliony $ bude celková Bidenem Ukrajině od USA slíbená vojenská pomoc od počátku ruské invaze 3,65 miliard $. Peníze jsou vzaty 13,6 miliardy $ pro pomoc Ukrajině, která je zahrnuta ve výdajovém zákoně podepsaném prezidentem Bidenem v březnu.

Biden řekl, že peníze určené pro Ukrajinu jsou už skoro vyčerpané, a požádal Kongres o uvolnění dalších 33 miliard $ pro Kyjev včetně 20,4 miliard $ vojenské pomoci.

„S dnešním oznámením moje administrativa už skoro vyčerpala financování, které lze použít k posílání bezpečnostní pomoci přes pověřené orgány na Ukrajinu,“ řekl Biden. „Kongres by měl požadované peníze k posílení Ukrajiny na bitevním poli i u vyjednávacího stolu poskytnout rychle.“

Biden, který požaduje dalších 33 miliard $, řekl, že je připraven Ukrajině poskytovat vojenskou pomoc dlouhodobě. Řekl, že ten požadavek „je počátkem přechodu na dlouhodobou bezpečnostní pomoc.“

Bude-li Bidenův požadavek schválen, tak bude americké financování ukrajinské války proti Rusku jen za rok 2022 obnášet ohromujících 46,6 miliardy $. Abychom se na to číslo podívali ve správním porovnání, tak je to více než dvě třetiny celého ruského ročního vojenského rozpočtu.

Náhledový obrázek: Před podepsáním pomoci Ukrajině v březnu via AP

Zdroj: https://www.zerohedge.com/political/biden-signs-new-150-million-military-aid-package-ukraine

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments