Rotující předsednictví EU přebírá popírač Evropských hodnot zastávající se Orbána

Evropská Unie, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA

1. července převzalo Slovinsko rotující předsednictví EU zrovna v době vypjatého pohoršení 17 nejpokrokovějších států EU proti Maďarsku za zákon nepatřičně zvýhodňující zastánce heterosexuální orientace a nezaměnitelnosti vrozeného pohlaví svobodně vybraným genderem oproti vyznavačům pokrokovějšího intimního soužití a emancipace genderu od vrozených genitálií, když těm pokrokovým diskriminačně zakazuje propagandu své progrese mezi dětmi. A tato propaganda je jednou ze základních Evropských hodnot, takže Maďarsko tím páchá těžký ideozločin.

Jenže nový předsedající EU Slovinský ministerský předseda v pátek Orbánovo kacířství hájil tvrzením, že Viktoru Orbánovi se musí dovolit vyjádřit svou představu o budoucnosti Evropské unie spolu s varováním, budou-li se lidé (euro-kacíři) z debaty o budoucnosti EU vylučovat, tak se ten blok bude dále zmenšovat. – Myslel tím asi jeho postupný rozpad, který začal Británií. – Slovinsko se tím postavilo po bok Maďarska a Polska, které projevy svých z kulturní tradice vycházejících názorů hrubě porušují liberalismus, ve kterém se nic takového říkat nesmí. Slovinsko má s EU také podobný problém jako Maďarsko, když nechce předat veřejnoprávní média místním „Dvořákům“, aby byla stejně nezávislá jako Česká televize.

Macron naznačil, že to vychází z tradičního dělení na pokrokové Evropany a na dosud těmi pravými evropskými hodnotami neasimilované zpátečnické Středoevropany.

Janša dokonce namítal proti nutnosti asimilace zaostale na své tradici lpících národů na nové Evropské lidi, když říkal, že EU musí respektovat různé tradice a kultury jejích zemí.

„Takže když teď člověka posuzujete na základě imaginárních Evropských hodnot, které každý vnímá jinak, a používáte dvojích standardů, tak si myslím, že to je ta nejrychlejší cesta ke kolapsu,“ řekl.

Janša dokonce podpořil dalšího popírače posvátné Evropských hodnot Polsko v jeho sporu s EU o to, na kom má justice záviset, aby byla ve smyslu Evropských hodnot nezávislá.

Když tento rouhač proti nezpochybnitelným posvátným Evropským hodnotám mluvil při přebírání rotujícího předsednictví na společné tiskové konferenci s předsedkyní Komise Ursulou von der Leyen, tak ta musela pronést určité napomenutí vůči posvátné Evropské hodnoty popírajícímu Slovinsku.

Činila to tím, že vyzývala ke „svobodě projevu, k diverzitě a k rovnosti“. Jenže jak má fungovat svoboda projevu, když budou moci své rouhání pronášet i takoví jako Orbán a Janša? Jak tu má být diverzita, když národy, které ze sebe nenechaly udělat nového socialistického člověka za komunismu, neasimilujeme na nové Evropské lidi a budeme tu mít rozmanitost názorů, kultur a tradicí? Jak má fungovat rovnost, když se nevyloučí, aby do směřování Evropy mluvili lidé zvolení těmito neasimilovanými archeo-Evropany?

Také řekla, že se vždy musí dodržovat vláda zákona a Evropské hodnoty. Jak má ale fungovat vláda zákona, když si místní neasimilovanou populací zvolené parlamenty svévolně schvalují vlastní, Bruselem neschválené zákony? Jak mají být dodržovány Evropské hodnoty, když co je Evropská hodnota nebudou liberálně a demokraticky rozhodovat pouze Bruselem vysvěcení euro-katechetové?

Redakce

4 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments