Ron Paul zlořečí americkému militarismu: „Nárůstu kongresových výdajů je národní sebevražda“

Mezinárodní konflikty, NWO

S tím, jak se národní dluh blíží 23 bilionům $ a bilion dolarů deficitu bylo jen samotný tento rok, tak se Kongres minulý týden rozhodl toto sebevražedné utrácení zdvojnásobit, když schválil dvouletý rozpočet, který vede Spojené státy ke katastrofě. Ač nemůžeme přesně říci, kdy k tomu ekonomickému krachu dojde, tak víme, že to přichází. A minulý týden Kongres ten urychlovač ještě nastartoval.

Říkají nám, že americká ekonomika zažívá bezprecedentní růst, zatímco spolu s tím se Fed chová, jako bychom byli v recesi a snižuje úrokové sazby a… ještě mu prezident nadává, protože je nekrátí dost. To není ekonomická politika – to je schizofrenie!

To je ale jen začátek.

Vezměme si to, co nazývají výdaji na „národní obranu“. To je maskovací výraz, kterým se nás pokouší obalamutit, že ty biliony pumpované do vojensko-průmyslového komplexu nám zajistí bezpečnost a svobodu. Nic nemůže být dále od pravdy: nejspíš tak devadesát procent toho „obranného“ rozpočtu je agresivní militarismus a penězovody k pracháčům.

Podle této rozpočtové dohody by měl vojenský rozpočet za dva roky narůst o skoro 1,4 bilionu dolarů. Samozřejmě, že je to ve skutečnosti jen zlomek vojenských výdajů, ty jsou každý rok, jak všichni říkají, ve skutečnosti dost přes bilion dolarů.

A co za ty prachy dostaneme? Jsme snad bezpečnější? Ne, vůbec. Jsme zranitelnější než kdy jindy. Utratili jsme miliardy za boj s „terorismem“ v Africe, zatímco terorismus od vytvoření afrického velení US sil „AFRICACOM“ v roce 2007 ve skutečnosti vzrostl. Mezitím jsme pokračovali ve výdajích na udržení své ilegální okupace velkých částí Sýrie – z nichž mají prospěch jen teroristické skupiny toužící po svrhnutí Assada.

Posíláme na Střední východ tisíce dalších vojáků včetně umisťování amerických vojsk v Saúdské Arábii poprvé od roku 2003. V té době dokonce i neocon Paul Wolfowitz chválil náš odchod ze Saúdské Arábie, protože správně tvrdil, že americká vojska na saúdské půdě jsou úžasným náborovým prostředkem pro al-Kaiídu.

Teď jsme se stáhli z Dohody o raketách středního doletu (INF), takže konečně můžeme ty dosud zakázané rakety strčit Číně před hlavní dveře. Nové závody ve zbrojení s Čínou budou znamenat nové hrabání prachů pro bývalé kolegy našeho nového ministra obrany z Raytheonu!

Senátor Rand Paul předpověděl, že to je smrt Tea Party, když tento rozpočet přijmula. Má samozřejmě pravdu, ale jen co se týče Kongresu. Vzhledem k takové příležitosti si pořád myslím, že značná část Amerického lidu bude hlasovat pro kandidáty, kteří slíbí, že národní kreditní kartu udrží na uzdě. Sám prezident Trump tehdy kandidoval na platformě skoncování s tím deficitním utrácením a ještě placením národního dluhu!

Takže strana Čajového dýchánku Tea Party je možná mrtvá ve Washingtonu, ale nemyslím si, že by ve Washingtonu byla opravdu kdy živá. S několika výjimkami většina politiků na Tea Party pohlížela jen jako na přilepšení na měsíc. Výdaje jsou tím, co udržuje Washington při životě a udržuje předměstí Washingtonu DC bohatá. Oni si to sami pro sebe nezkrátí.

Ale to utrácení skončí. Ty biliony nalité do kanálu militarismu skončí. Otázkou je jen, zda to skončí teprve, až budeme úplně zbankrotovaní a vystavení na milost a nemilost zemím, do kterých jsme desítky let kopali, nebo zda budou Američané požadovat skoncování se závisláctvím obou vládnoucích stran na válce a na vyhazování peněz ve Washingtonu!

by Tyler Durden

Tue, 08/06/2019 – 13:35

Authored by Ron Paul via The Ron Paul Institute for Peace and Prosperity,

Zdroj: https://www.zerohedge.com/news/2019-08-05/ron-paul-blasts-american-militarism-congress-spending-surge-national-suicide

Sdílejte přátelům

Komentujte

  Subscribe  
Upozornit na