Řekyně na svém pozemku objevila improvizovanou mešitu postavenou ilegálními migranty

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Řecká obyvatelka ostrova Lesbos podala žalobu, neboť objevila, že na jejím pozemku poblíž notoricky proslulého migračního tábora ilegální migranti postavili improvizovanou mešitu.

Obyvatelka Lesbu Maria Komninaki řekla, že tu improvizovanou mešitu postavili na jejím pozemku v bývalém olivovém háji. Projevila nedůvěru v možnost, že by ti ilegální migranti měli pro stavbu na jejím pozemku u migračního tábora Moria stavební povolení.

Paní Komninaki o této mešitě napsala na Facebooku, že si ji prohlédla v doprovodu policie a vládního úředníka, hlásí Proto Thema.

„Přístup na to místo byl za ztížených podmínek, neboť jsme museli procházet kanalizací, smetišti a všemi druhy odpadů. Při příchodu do tohoto bývalého olivového háje a nyní parcely jsem zažila překvapení, když jsem našla tu improvizovanou, nyní už dokončenou konstrukci, se kterou začali před třemi měsíci – kvůli čemuž jsem zalarmovala úřad městského plánování, policii, okres, prokurátora a místní správu,“ řekla.

Kladla udivené otázky, proč nikdo v této oblasti se proti této stavbě nevyslovil, kdy říkala: „Copak nikdy neslyšel zpěv imáma? Copak tu budovu nikdo neviděl? Copak jim o tom nikdo nikdy neřekl?“

Podle Proto Thema část toho olivového háje si migranti zabrali už od roku 2015. Tyto řecké noviny uvedly, že těch 300 olivovníků na pozemku této ženy vykáceli a spálili s pomocí pro-migračních neziskovek, kdy v celé oblasti jich od počátku migrační krize vykáceli nejméně 5 000.

Řecký právník Panagiotis Koufelos uvedl, že tato struktura byla původně navržena pro-migrační neziskovkou a ta ji vymyslela jako školu, a ne mešitu. Řekl, že napíše žalobu proti těm, kdo se stavby mešity účastnili.

Migrační tábor Moria, který byl občas provozován jako přetížený nad svojí kapacitou, se stal proslulý svými incidenty fyzického a sexuálního násilí a zrovna tak nepokoji, které vedly k těžkým požárům tábora.

CHRIS TOMLINSON

16 Jun 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/06/16/greek-landowner-discovers-makeshift-mosque-built-illegal-migrants-her-property/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
david šímáček
2 let před

no po evropě se jistě najde dost dobrovolníků na zbourání téhle stavby