Řecko upírá vstup více než 52 000 migrantům a eurokomisařka z takového odpírání lidských práv šílí

Mezinárodní konflikty, NWO

Od té doby, kdy v únoru turecký prezident Recep Tayyip Erdogan otevřel stavidla migrační záplavy do Řecka, podle tvrzení řeckých úřadů Řekové zabránili 52 541 migrantům v pokusu přejít hranici.

Každodenně stovky migrantů zkouší ilegální proniknout do Řecka už od chvíle, kdy turecký vůdce 29. února potvrdil své předchozí tvrzení, že otevře všem migrantům hranice do Řecka.

Jen z neděle na pondělí tento týden zkusilo celkem 713 migrantů proniknout do tohoto státu Evropské unie, tvrdí zpráva řeckých novin Proto Thema.

Tento list dodal, že mezi sobotou 29. února do pondělím 16. března se pokusilo 52 541 migrantů o překročení hranice a v důsledku toho jich řecké úřady 410 zatkly.

Obrovská přítomnost migrantů v hraničním regionu u řeky Evros také vedla k opakovaným střetům mezi migranty a řeckou pohraniční stráží.

Turecká vláda bývá řeckou centro-pravicovou vládou obviňována nejen z toho, že migranty v této oblasti pohání proti hranicím, ale také že je vyzbrojuje kanystry se slzným plynem a posiluje je také vysíláním propuštěných vězňů na hranice.

Řecká média minulý týden zveřejnila několik videí předvádějících násilí na hranici včetně záznamů migrantů házejících Molotovovy koktejly na pohraniční stráž.

Ty záběry rovněž tvrdí, že ukazují, jak slzný plyn vrhaný na řecké strážce Řekové vrací zpět nasazením ohromných dmychadel, aby jej odfukovali za tureckou hranici.

Některé členské státy Evropské unie, jako rakouský kancléř Sebastian Kurz, podpořily řeckou politiku ochrany hranic a poslaly do této oblasti své vlastní bezpečnostní síly.

Ovšem máme tu Brusel. Eurokomisařka domácích evropských záležitostí Ylva Johansson Řecku zlořečí za suspendování nároků na azyl od otevření hranic Erdoganem, když káže: „Lidé v Evropské unii mají právo nárokovat si azyl. Tak je to v Eurosmlouvě, takové je mezinárodní právo. A to suspendovat nemůžeme.“

Tento komentář navazuje na vyjádření dalšího reprezentanta globální morálnosti a spravedlnosti Vysokého komisaře pro uprchlíky Spojených národů (UNHCR), který už předtím tento měsíc řeckou vládu zatracoval a prohlásil suspendování azylů za ilegální zločin.

Ismail Coskun/IHA via AP

CHRIS TOMLINSON

17 Mar 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/03/17/over-50000-migrants-denied-entry-greece-turkey-opened-border/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marie Urbánková
7 měsíců před

Imigranti mají právo vstoupit do zemí, kam se jim zachce, páchat trestnou činnost,vyžadovat ve všem aby bylo po jejich,mít vše zadarmo a mnoho a mnoho výhod. Jaká práva mají původní obyvatelé?

Bogyay
3 měsíců před

Národné štáty ( občania ), po vzoru V4 majú morálné právo bojkotovať kriminalizáciu Európy zo strany Globalistov ( ( OSN, EU …. ).
Stop falošnému humanizmu. Stop agresívnemu multikulturalizmu.
Mier a poriadok v národných štátoch.