Řecko dává Evropě kontra-ultimátum: Přijměte nebo zamítněte naši nabídku

Nezařazené

AKTUALIZACE: ŘECKÁ VLÁDA NEPŘIJÍMÁ ULTIMÁTA, NEUSTOUPÍ: JEJÍ ČINITEL

Po dnech opakovaných ultimát od Eurogrupy, při nichž Německo slouží jako zlý policajt a zbytek jako dobrý policajt, aby se ozvaly i nějaké optimistické zvuky, tak dnes ráno přišlo řecké zamítnutí posledních plánů, a to poté, kdy je Řecko srovnávalo s požadavky nacistického Německa, aby  se vzdalo, a to vyvolalo cosi nového:

  • EU MÁ DVOJÍ VOLBU, PŘIJMOUT NEBO ZAMÍTNOUT ŘECKÝ POŽADAVEK: JEJÍ ČINITEL
  • SCHŮZKA EUROGRUPY UKÁŽE, KDO VLASTNĚ CHCE ŘEŠENÍ: ŘECKÝ ČINITEL
Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Trhy se na základě těchto zpráv potácí, jelikož Německo a ten zbytek stojí před podmínkami ne jen miliard dluhů od ECB a k tíži různých bankovních rozvah, nýbrž rovnou 49 miliard, aby odvrátili důvody ke Grexitu, když tolik se už nahromadilo v závazcích ke zlepšení kapitálové přiměřenosti bank TARGET2.

* * *

Jak hlásí Bloomberg:

Eurogrupa má zítra dvě možné volby, buď řecký požadavek na prodloužení zamítnout nebo přijmout, řekl řecký vládní činitel v reakci na komentáře německého ministerstva financí.

 

Řecko předložilo žádost o dohodu o 6-měsíčním prodloužení dohody o půjčce, řekl tento činitel.

Reuters dodává, že řecká vláda ve snaze zlehčit německé komentáře zavrhující tento návrh jako nedostatečný “řekla, že to je na ministrech financí eurozóny, aby se rozhodli, zda jeho návrh na prodloužení dohody o půjčce přijmou nebo zamítnou. “Řecká vláda předložila Eurogrupě dopis, v němž žádá o šestiměsíční prodloužení dohody o dluhu. Zítra má Eurogrupa jen dvě možnosti: buď řeckou žádost přijme nebo zamítne,” řekl tento vládní činitel. “Potom bude jasné, kdo chce najít řešení, a kdo ne.” Německé ministerstvo financí ve čtvrtek už před tím žádost Atén o prodloužení odmítlo, když řeklo, že nevyhovuje podmínkám stanoveným eurozónou počátkem tohoto týdne.

Co ještě dalšího je v sázce kromě desítek miliard řeckých vládních dluhopisů v držení ECB a různých evropských oficiálních institucí? Proč se ptát zrovna, když některé z 49 miliard EUR podle cílů kapitálové přiměřenosti Target 2 předepsaných Bundesbankou jsou údajně v ohrožení, a to se začne rozbíhat, až ta “monetární unie” nakonec rupne…

* * *

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Jak nedávno varoval Goldman, tohle je scénář nejhoršího možného případu…

Dá se o tom říci, že to má aspekty, které na nás působí ještě více znepokojivě, než tomu bylo při začátku krize euro-oblasti. Konfrontace mezi Řeckem a jeho evropskými věřiteli se odehrává v rámci jiných politických mantinelů, než tomu bylo v předchozích případech. Řecká vláda bude muset být schopna doma vysvětlit, že ten program, který odsouhlasili její předchůdci, vůbec nefunguje. Ač evropští partneři mohou souhlasit s modifikací obsahu tohoto programu, jako jsme to viděli, že k tomu došlo u jiných zemí v programu, tak nemohou opustit předchozí uspořádání. Z našeho hlediska tu zůstává vysoké riziko špatné kalkulace při vyjednáváních, a to bude vrcholit mezi současností a koncem měsíce, kdy současný program končí.

Investoři, aby zmírnili riziko plynoucí z neúspěchu jednání těchto dvou stran do konce měsíce, tak by mohli uvažovat o možnostech, jak se vykoupit z takovýchto peněz, čímž tento horizont přenesou i do ukazatelů likvidních akcií. Vzhledem k systémové povaze tohoto ‘šoku’ pochybujeme, že by to nepostihlo i ty největší trhy.

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

A teď zpátky k vrcholu akciových trhů všech dob.

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

Zdroj: zerohedge.com

Čtěte také:

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments