Rand Paul: John McCain chce dalších 15 válek

Nezařazené

„Být vrchním velitelem, tak bych nikdy nechtěl vést zemi do války.“

Když Rand Paul oznamoval svůj záměr ucházet se o znovuzvolení do Senátu, tak vyhlásil, že usiluje o „méně válek“ a distancuje se od tradiční zahraničně politické platformy Republikánů s dodatkem, že jeho kolega John McCain touží US vidět zapojené do války s dalšími 15 zeměmi.

http://video-api.wsj.com/api-video/player/iframe.html?guid=ADB53A95-70E9-4D19-B5BD-5C5B4D70F1B1

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

Když se Paul objevil na události sponzorované Wall Street Journal, tak se popsal jako „jednoho z nejvíce se zdráhajících ke vstupům do války“ v Senátu.

„Kdybych byl někdy vrchním velitelem, tak bych nechtěl zemi vést do války,“ řekl tento Republikán z Kentucky s dodatkem, že „to je až ta poslední možnost a to pouze, je-li země jednotná.“

„Věřím ale, že jich má být méně. Věřím, že jsme pořád všude. Takhle za chvíli svou zemi zbankrotujeme, a v tom, co děláme, jsou obrovská nebezpečí,“ rozváděl to Paul.

„Já jich chci méně. McCain jich chce více. Ten je chce s dalšími 15 zeměmi čili 15 dalších válek,“ řekl Paul.

„Existuje argumentace pro více a pro méně. Když se s tím dělal průzkum v Iowě, tak 45 procent souhlasilo s McCainem a 41 procent souhlasilo se mnou,“ uváděl Paul, citujíc nedávný průzkum Bloomberg/Des Moines Register, který kladl respondentům následující otázku.

V Republikánské straně jsou dvě hlavní zahraničně politická hlediska. Které je vám bližší – měly by US být rychlejší s intervencemi do zámořských konfliktů, jak navrhuje John McCain, nebo by US měly snížit současné vojenské nasazení k méně intervencionistické zahraniční politice, jak to navrhuje Rand Paul?

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

„To není zrovna malé hnutí, ani se to lidem, jako jsem já, neříká snadno, když my věříme v méně intervencí, že o nás říkají, že my jsme lidé, kteří nevěří v silnou národní obranu,“ řekl Paul. „To je ale karikatura, a proti tomu budu muset bojovat, uvidíme ale, co se stane.“

Paul se nezdržel komentářů týkajících se McCaina. Počátkem letošního roku Paul kritizoval McCaina za prosazování dalšího vyzbrojování syrských rebelů. Tento senátor z Kentucky uváděl, že McCain byl během své cesty do Sýrie focen s členy Svobodné syrské armády, tj. skupiny, o níž US zpravodajství potvrzuje, že je prolezlá teroristy ISIS a spolčená s nimi.

McCainovy snahy popírat Paulovy komentáře a očerňovat ho mu vybuchly do tváře, když tento senátor mimoděk přiznal, že byl vyfocen s ISIS, když tvrdil, že Paul nemá právo nesouhlasit s US zahraniční politikou týkající se ISIS, protože on se nikdy s členy této teroristické skupiny na rozdíl od McCaina samotného nesetkal.

„Copak byl Rand Paul někdy v Sýrii? Setkal se někdy s ISIS? Setkal se vůbec někdy s někým z těchto lidí? Ne, ne, ne,“ řekl McCain.

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou, publikací, vlasteneckých samolepek na poznávací značky aj. na eshop.reformy.cz

McCain rovněž, aniž by poskytl jakýkoliv důkaz, tvrdil, že to přeci „není pravda“, že umírnění syrští rebelové se s ISIS dohodli na paktu o neútočení, což je informace, kterou Rand Paul zdůrazňoval hned, jak se o tento zpravodajský poznatek podělila UK skupina, a ten ukazoval, že tomu je opravdu tak.

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

Zdroj: prisonplanet.com

Čtěte také:

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
14 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments