Rakouský kancléř promlouvá proti politice redistribuce migrantů EU

Migrace, MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY

Rakouský kancléř Sebastian Kurz odmítl redistribuci migrantů jako zkrachovanou politiku, kdy říká, že ty poslední plány EU nebudou fungovat.

Rakouský kancléř pronesl své komentáře, když Evropská unie usiluje o radikální reformu své migrační politiky. Podle Kurze návrhy na redistribuci migrantů ze států jako Itálie a Řecko nebudou fungovat.

„Už jsme zjistili, že distribuce migrantů po Evropě zkrachovala a mnoho států ji zavrhuje. Takto to fungovat nebude,“ řekl v úterý Kurz AFP. Prosazoval, aby se Evropská unie radši soustředila na ochranu svých vnějších hranic spolu se spoluprací na boji proti pašování lidí a pomoci migrantům spíše v blízkosti jejich domova.

„Evropská unie to není jen Německo a Francie… Jako malé nebo středně velké státy se samozřejmě musíme snažit o aliance a EU s 27 členskými státy můžeme prosazovat jen takové ideje, jaké budou podporovat i ostatní,“ řekl.

Ke komentářům dochází jen týdny poté, kdy Kurz označil otevření evropských hranic během migrační krize roku 2015 za chybu.

„Politiky otevřených hranic nejenže vedly ke skutečnosti, že spousta lidí se dostala do Evropy a přinesla pro značné části střední Evropy ohromné břemeno,“ řekl. „Rovněž to znamená, že pašeráci si nahrabali ohromné sumy peněz a nespočet lidí se utopilo ve Středozemním moři.“

Kurz rovněž uvedl, že od roku 2015 dochází k vzepětí antisemitismu, slovy: „Potýkáme se s antisemitismem, který byl zčásti dovezen.“

Evropská unie pod předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyen usiluje o zrušení Dublinské migrační dohody, která přinejmenším teoreticky migranty udržuje v prvním členském státu EU, aby tam požádali o azyl.

V důsledku toho ohromný počet migrantů v zemích jako Řecko a Itálie vedl v obou zemích k přeplnění migračních táborů.

V Itálii museli být nově příchozí migranti dáni do karantény, aby se zastavilo potenciální šíření wuhanského koronaviru. V důsledku velkého nárůstu v posledních týdnech nastaly v zemi velké potíže při hledání míst pro karanténu pro nově příchozí.

CHRIS TOMLINSON

25 Sep 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/09/25/austrian-chancellor-speaks-out-against-eu-migrant-redistribution-policy/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments