Rakousko při raziích zavírá mešity

MULTIKULTURALISMUS, Terorismus

Po vídeňském teroristickém útoku z tohoto týdne rakouská vláda provedla razie a zrušila dvě radikální mešity spojené s radikálním islámem.

Ministryně kultury Susanne Raab a ministr vnitra Karl Nehammer v pátek oznámili zavření těchto mešit, z nichž o jedné se říká, že přispěla k radikalizaci vídeňského střelce, který v pondělí zabil čtyři lidi.

Ministrině Raab toto zavření obhajovala tvrzením: „To není útok proti členům náboženské komunity, nýbrž obecný boj proti zneužívání náboženství radikály.“

Podle zprávy novin Kronem Zeitung byl ten střelec v rakouské metropoli aktivní ve dvou mešitách.

Do té první, mešity Tewhid v okrsku Meidling, vpadla v pátek ráno policie a speciální policejní jednotka WEGA, zatím však nebyly zveřejněny žádné informace o případných zatčeních při této razii.

Tato mešita byla pod jurisdikcí Islámské náboženské komunity (IGGÖ), tj. největší organizace islámské komunity v Rakousku. Tato skupina byla v minulosti kritizována za své vazby na Turecko a údajné vazby na Muslimské bratrstvo.

Mezitím IGGÖ vídeňský teroristický útok odsoudila a její prezident Ümit Vural prohlásil: „Je to ideologie, která schvaluje takové násilí, taková dehumanizuje a tu rozhodně odmítáme.“

Podle Raab byla zavřena i mešita Melit Ibrahim ležící v okrsku Ottakring a panuje přesvědčení, že i ta sehrála roli v radikalizaci vídeňského teroristy.

Podle Kronen Zeitun tuto mešitu také pravidelně navštěvoval v Albánii narozený Lorenz K., který byl po svém zatčení v roce 2017 za spiknutí k teroristickému útoku a členství v teroristické skupině Islámský stát odsouzen k devíti letům vězení.

Lorenz K. se v září objevil před soudem zase, neboť hrozil uříznutím hlavy spoluvězni, o němž prohlašoval, že není pravým muslimem.

Thomas Kronsteiner/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

8 Nov 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/11/08/austria-mosques-dissolved-raided-after-radical-islamic-terror-attack/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments