Rakousko předkládá ‚Vídeňskou deklaraci‘ proti ilegální masové migraci

Migrace, MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY

Rakouský ministr vnitra Karl Nehammer prezentoval „Vídeňskou deklaraci“ k boji s ilegální masovou migrací.

Tuto deklaraci odsouhlasilo 18 zemí účastnících se dvoudenní konference, kdy Nehammer říká, že smlouva předčila i jeho vlastní očekávání.

„S ní dnes můžeme oznámit nejen konstruktivní rozhovory, nýbrž i politickou dohodu,“ řekl Nehammer.

Tato nová deklarace předjímá užší spolupráci na ilegální migraci a ilegálním pašování mezi zeměmi zastoupenými na této konferenci, jako Německo, Řecko a Chorvatsko. Ty budou koordinovány přes novou kancelář umístěnou ve Vídni, hlásí Kronen Zeitung.

„Potřebujeme účinnou ochranu vnějších hranic EU a my všichni jsme partneři pohraniční bezpečnosti,“ řekl Nehammer.

Také německý ministr vnitra Horst Seehofer, který se této konference účastnil, varoval před narůstajícím tlakem podél Balkánské migrační trasy. Řekl: „Migrace na Západo-balkánské trase roste a se stavem divoké migrace se musí skoncovat.“

Zúčastněné země se v rámci této deklarace dohodly nejenže zintenzivnit spolupráci proti ilegální migraci, ale také na daleko rychlejším vyřizování žádostí o azyl a na zvýšených deportacích těch, kterým byl azyl či povolení k pobytu zamítnut.

Plný rozsah působnosti té nové kanceláře bude podrobně zveřejněn na příští konferenci naplánované na podzim.

Zatímco Řecko teď převážně zažívalo pokles ilegální migrace, jelikož Turecko kvůli epidemii wuhanského koronaviru zavřelo svoji hranici, tak další země, jako Itálie, v poslední době zase zažívají nárůst příchodů nových migrantů.

Rakouský ministr vnitra Karl Nehammer (vlevo) a německý ministr vnitra Horst Seehofer (vpravo) se účastní „Ministerské konference o efektivním boji s migrační problematikou na Východní středomořské trase“ 22. července 2020 v paláci Hofburg ve Vídni v Rakousku. (Photo: HERBERT NEUBAUER/APA/AFP via Getty Images)

Zatímco Řecko teď převážně zažívalo pokles ilegální migrace, jelikož Turecko kvůli epidemii wuhanského koronaviru zavřelo svoji hranici, tak další země, jako Itálie, v poslední době zase zažívají nárůst příchodů nových migrantů.

Podle italského vysílače RAI ve čtvrtek jen na samotný ostrov Lampedusa dorazilo přes 550 nových imigrantů během pouhých 48 hodin.

Dalším významným problémem týkajícím se ilegální migrace je potenciální šíření wuhanského koronaviru. Už od počátku epidemie jsou migranti přijíždějící do Řecka a Itálie testováni na tento čínský virus pozitivně.

CHRIS TOMLINSON

25 Jul 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/07/25/austria-presents-vienna-declaration-against-illegal-mass-migration/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments