Rakouská policie zakazuje velké protesty proti lockdownu ve Vídni

Evropská Unie, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA

Rakouská policie tento víkend zakázala 15 ze 17 demonstrací proti vládním koronavirovým lockdownovým opatřením, včetně velkého protestu ve Vídni.

Policie prohlásila, že ty protesty by mohly ohrozit opatření na ochranu zdraví a zachování sociálních odstupů, jejichž dodržování by se u protestů za účasti tisíců účastníků nedalo předpokládat.

Z těch 15 policií zakázaných protestů se ten největší měl konat na vídeňském Náměstí Marie Terezie a měl na něm pronést projev poslanec populistické Strany Svobodných (FPÖ) a bývalý rakouský ministr vnitra Herbert Kick, hlásí Kronen Zeitung.

Generální tajemník FPÖ Michael Schnedlitz prohlásil tento zákaz demonstrace za „skandální a motivovaný výlučně stranickým politikařením“ a prohlásil, že jeho strana organizátorům této demonstrace dává „plnou podporu.“

„Toto je vměšování do základních práv a do základů naší demokracie,“ dodal vůdce FPÖ ve Vídni Dominik Nepp s tvrzením, že země by se potenciálně mohla přetvářet „na totalitní stát.“

Mezitím o protestech vydala prohlášení i vídeňská policie, v němž praví: „I kdyby se shromáždění stejně konala, musí se očekávat jejich rozpuštění. Porušení předpisů by mohlo vést k pokutám až 720 € (19 000 Kč). Navíc přitom hrozí pokuty až 500 € (13 000 Kč) každému člověku, který nedodrží předpisy pro COVID.“

Tento zákaz protestů přichází jen pár týdnů po velkém protestu ve Vídni, kterého se podle policie zúčastnilo 10 000 lidí shromážděných na protest proti lockdownovým opatřením, přičemž organizátoři tvrdí, že počet účastníků se blížil 50 000. Došlo přitom k 20 zatčením a 300 pokutám za porušení lockdownu.

Rakousko není jedinou evropskou zemí, která zažila v uplynulých týdnech protesty proti lockdownovým opatřením.

Po zavedení tvrdých zákazů vycházení zažilo Holandsko minulý týden v několika městech protesty, které se rychle zvrhly do bouří. Ty trvaly několik dnů.

ALEX HALADA/AFP via Getty Images

CHRIS TOMLINSON

30 Jan 2021

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2021/01/30/austrian-police-ban-major-weekend-lockdown-protests-in-vienna/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments