Raději nálepku „nácek“ s Landou, než být ovce s Jiřím Vyvadilem

Nezařazené

Daniel Landa (teď ne Žito 44, neboť v případě stíhání to bude prostě Landa a ne Žito) se dočká trestního oznámení od advokáta Vyvadila. Prý porušil zákon, když incident s trojicí mužů řešil s nožem v ruce.

Kdo je Jiří Vyvadil? Za komunistů třináct let předseda Československé strany socialistické, tedy součásti Národní fronty. Po roce 1989 přesedlal za ČSSD do senátu, aby se v únoru 2011 stal členem České strany národně socialistické, z níž ho po čtyřech měsících vyloučili. Mezi tím vším stihl být například soudcem Nejvyššího správního soudu, přičemž mu byl pozastaven výkon soudcovské funkce, protože se sešel na základě dohody s Jiřím Paroubkem, kterému dělal poradce, s trestně stíhaným Tomášem Pitrem, a o této schůzce nikoho jiného neinformoval, čímž porušil profesní pravidla hry. Kárné žalobě a důsledkům z ní se tehdy vyhnul jen proto, že se sám nakonec vzdal funkce soudce a postižen být už nemohl, čímž vlastně odešel „s čistým štítem“. Tento člověk chce nyní podat trestní oznámení na Daniela Landu, protože prý ohrožoval nožem v ruce trojici mužů při nočním incidentu.

Co se stalo? V půl druhé ráno se Daniel Landa vracel autem domů a cestu mu před domem zastoupili opilí tři muži a jedna žena. Zatímco Landa seděl ve voze a stáhl okénko, aby se zeptal na jejich úmysl, několikrát ho poslali do prdele a nemínili se vzdálit. Landa postupoval tak, jak bych postupoval já a věřím, že dnes už naštěstí zdaleka nejen já. Snad jen s tím rozdílem, že namísto nože bych si do pohotovostní polohy vzal palnou zbraň jako součást pro mě zcela běžné a přirozené preventivní pozice při předpokladu násilného incidentu s jednoznačnou přesilou na druhé straně. Konflikt, naštěstí pro původce incidentu, skončil bez zranění. Opilci odešli a Landa dojel domů.

V připraveném trestním oznámení, které chce Vyvadil podat dnes, mimo jiné píše: „Jednání podezřelého je mimořádně nebezpečné právě proto, že působí návodně a může vést u části radikálních pravicově extremistických stoupenců k obdobnému jednání, zaštítěného faktem, že se jedná o známého zpěváka.“ Z mého komentáře dnes vynechám ty jeho kecy o radikálních pravicově extremistických stoupencích, protože to může v  kontextu výše popisovaného děje podle mě napsat jen blb. Šlo totiž o zcela obyčejný incident jednoho střízlivého občana se třemi opilými. Nic jiného. Co však bez komentáře nechat nemohu, je ona zmínka o tom, že Landovo jednání působí návodně. A komentář to bude věcný a krátký: Jeho postoj k incidentu nemá nic společného s nějakou uměleckou licencí. Šlo o docela obyčejný postoj a čin člověka, který nikdy nebyl a není ovcí. Kéž by jeho noční jednání působilo skutečně návodně a občané se přestali bát hájit svá práva i čest před každým, kdo se zachová stejně, jako ti opilci.

Raději mít s Landou neoprávněnou nálepku „nácek“, kterou používají na cokoli a stále častěji, než být ovce připravená na porážku společně s lidmi, jako je Jiří Vyvadil.  

AKTUÁLNĚ NABÍZÍM TAKÉ ČLÁNEK:
Zhoubné nádory na krabičky cigaret? To raději fotky politiků

.

František Matějka vyšlo na:

Raději nálepku „nácek“ s Landou, než být ovce s Jiřím Vyvadilem

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
27 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments