Rada Evropy zlořečí Řecku za zákon omezující činnost ‚taxi‘ neziskovek k dovozu migrantů

Migrace, MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY

Rada Evropy zlořečí novému řeckému migračnímu zákonu, který omezí činnost neziskovek sbírajících migranty v Egejském moři.

Rada Evropy prohlásila, že jí dělá starosti nový migrační zákon, který usiluje o omezení činnosti neziskovek a dalších skupin provádějících akce, které přesahují jurisdikci řecké Pobřežní stráže.

Komisařka Rady Evropy pro lidská práva Dunja Mijatovic líčila výše uvedené podle těchto práv, kdy o zákonu vydala prohlášení tvrdící, že „Řecký parlament by měl znovu uvážit teď projednávaný legislativní návrh, který by vážně překážel život zachraňujícím činnostem prováděným na moři neziskovkami a narušoval jejich působnost při monitorování lidských práv v Egeidě.“

Podle Mijatovic by tyto restrikce mohly „závažně podvrátit nezbytné zkoumání operací řecké Pobřežní stráže, splňují-li standardy lidských práv.“

Pracovníci těchto neziskovek jsou od vrcholu migrační krize 2015 obviňováni z napomáhání ilegální migrace do Řecka a byly dokonce obviňovány z přímé spolupráce s pašeráky lidí sídlícími v Turecku.

Loni v září bylo Řeckou policií obviněno dohromady 35 pracovníků různých neziskovek z napomáhání ilegálním migrantům odcestovat z Turecka na řecký ostrov Lesbos.

Řečtí vyšetřovatelé prohlásili, že tito pracovníci neziskovek od začátku jejich operací v červnu 2019 zařídili nejméně 32 překročení hranic a pomohli kolem 3 000 žadatelům o azyl, aby ilegálně vstoupili do země.

Jen o pár měsíců později v prosinci obviňovala řecká média neziskovky z nárůstu příchodů afrických migrantů, přičemž řecký ministr migrace Notis Mitarakis tvrdil, že ty neziskovky přímo spolupracují s pašeráky lidí.

„Neziskovky platí náklady za cestu a vydání víza do Turecka při letech do Istanbulu. Pak jsou migranti dovezeni na turecké pobřeží, kde jim pašeráci migrantů, opět s podporou neziskovek, pomohou ilegálně vstoupit do Evropské unie,“ obviňoval je.

-/AFP via Getty Images

CHRIS TOMLINSON

5 Sep 2021

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2021/09/05/council-of-europe-slams-greece-for-migration-law-limiting-activity-of-migrant-taxi-ngos/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel Molík
11 měsíců před

Tentokrát Řecko lze jen pochválit za projev rozumného a odpovědného rozhodnutí. Proč by se měli Řekové oddávat autodestruktivním aktivitám, aby tak vyhověli zhoubným požadavkům Rady Evropy ?