Putin z globálních ekonomických problémů obviňuje Západní vládnoucí elity

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA, Světová

Vladimir Putin pronesl řeč, v níž obvinil ‚Západní vládní elity‘ z vytvoření ekonomických těžkostí dopadajících na lidi v Evropě a ve Spojených státech.

Tento muž v čele Kremlu během projevu, který vysílala naživo ruská televize, také káral ruské oligarchy prchající do Izraele jako „pátou kolonu zrádců národa“, která na sebe pohlíží jako na „nadřazenou rasu“ ale „nejsou schopni se obejít bez jatýrek, ústřic nebo genderové svobody, jak to nazývají.“

„Každý národ, a o to více ruský lid, vždy dovede rozlišit skutečné vlastence od lůzy a zrádců a prostě je vyplivne jako havěť z pusy, vyflusne je na zem,“ lamentoval Putin.

„Jsem přesvědčen, že přirozená a nezbytná vlastní detoxikace společnosti jako tahle naši zemi posílí, naše solidarita a soudržnost a naše připravenost vyrovnat se se všemi výzvami naroste,“ dodal.

Ruský prezident rovněž přímo promlouval k Západňákům, kterým tradiční média povídají, že za raketově rostoucí ceny benzínu a za další ekonomické těžkosti může jenom Putin.

„Chtěl bych, aby mě vyslyšeli i běžní lidé na Západě,“ řekl Putin.

„Neustále vám namlouvají, že vaše současné těžkosti jsou důsledkem nepřátelské činnosti Ruska a že musíte platit za úsilí vzdorovat údajné ruské hrozbě z vaší vlastní kapsy. To všechno je lež.“

„Pravdou je, že ty problémy, se kterými se na Západě potýkají miliony lidí, jsou důsledkem mnoha let činností vládnoucí elity vašich vlastních zemí, jejich popletených a krátkozrakých politik a ambicí. Tyto elity nemyslí na to, jak zlepšit životy svých občanů v Západních zemích. Jsou posedlí vlastními prospěchářskými zájmy a ohromným profitováním.“

Nelze pochybovat, že ty samé elity teď budou poukazovat na jejich kritiku od Putina jako na důvod, aby mohli tvrdit, že to oni mají morální převahu.

Putin je teď tak tvrdě démonizován, že se přeměňuje na něco na způsob mytického zlosyna Emmanuela Goldsteina (proti němuž je povinná pětiminutovka nenávisti z 1984), tj. na postavu, jíž režim může připsat na vrub každou krizi a katastrofu.

BY TYLER DURDEN

FRIDAY, MAR 18, 2022 – 02:37 PM

Authored by Paul Joseph Watson via Summit News,

Zdroj: https://www.zerohedge.com/geopolitical/putin-blames-western-ruling-elite-global-economic-problems

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments