Putin říká, že Petrodolar musí zhynout, „dolarový monopol na obchodování s energiemi totiž poškozuje ruskou ekonomiku“

Nezařazené

Na jednu stranu i přes počáteční slabost po rudém poplachu kvůli třetímu ponoru Evropy do recese, se futures propadly, jen aby pak zas vyletěly nahoru po zase nějakých titulcích z Ruska, které naznačují bezprostředně nadcházející de-eskalaci na Ukrajině (což je cosi, na čem má Rusko, jehož hlavním zájmem je udržet vysoké ceny ropy, nulový zájem), a ty buď udržují fámy vypouštěné tweety z ruských mediálních kanálů z uplynulého týdne, které vyslaly S&P za méně než týden o 50 výše… nebo nic.

Na druhou stranu Putin právě řekl následující, což ať si to člověk překrucuje, jak chce, stejně ukazuje, jaký má Rusko sklon se chovat tváří v tvář k budoucím eskalacím.

PUTIN ŘÍKÁ, ŽE BY SE RUSKO MĚLO ZAMĚŘIT NA GLOBÁLNÍ PRODEJ ROPY A PLYNU ZA RUBLY, JELIKOŽ DOLAROVÝ MONOPOL NA OBCHODOVÁNÍ ENERGIEMI POŠKOZUJE EKONOMIKU

Podpořme Reformy.cz zakoupením užitkových předmětů včetně oděvních doplňků s tématickou výzdobou na eshop.reformy.cz

Reuters dodává:

President Vladimir Putin ve čtvrtek řekl, že Rusko by se mělo zaměřit na globální prodej ropy a plynu za rubly, protože dolarový monopol na obchody s energiemi poškozuje ruskou ekonomiku.

„Měli bychom jednat opatrně. V tomto okamžiku zkoušíme s určitými zeměmi dohodnout obchodování v národních měnách,“ řekl Putin během návštěvy regionu Krym, který Moskva letos anektovala od Ukrajiny.

Takže v tom jedou země jako Čína, Indie, Írán, Brazílie a téměř všechny ostatní nikoliv insolventní, těm insolventním se teď říká „rozvinuté Západní“ země.

A teď, co myslíte, přinese další de-eskalaci ta ruská „izolace“ (která nikoliv Rusko, nýbrž Evropu zatlačila do třetího ponoru do recese)?

Pro Reformy.cz přeložil Miroslav Pavlíček

Zdroj: zerohedge.com

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
11 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments