První cesta nové šéfové EU vede do Afriky, jelikož Afričané rozumí klimatické změně lépe, než kdokoliv jiný

Evropská Unie, POLITIKA

ADDIS ABEBA, Etiopie (AP) – Nová předsedkyně Evropské komise říká, že si pro svoji první návštěvu mimo Evropu vybrala Afriku, protože má jednu z nejrychleji rostoucích ekonomik a týkají se jí jedny z největších problémů světa, včetně klimatické změny.

Ursula von der Leyen v sobotu mluvila s Nobelovou cenou ověnčeným ministerským předsedou Etiopie. Etiopie je hostitelem zasedání kontinentálního orgánu Africké unie.

Chválila nové etiopské vedení s jedinou africkou prezidentkou i jejich genderově vyváženou vládou a řekla, že to představuje naději pro tento kontinent jako celek.

Evropská unie při jejím zvolení v květnu oznámila 170 milionů euro na podporu etiopské ekonomiky. Ministerský předseda Abiy Ahmed odpověděl, že „pořád žádá více finanční podpory, protože máme ambice.“

Von der Leyen řekla, že není v Africe, aby tu prezentovala „nějaký grandiózní plán“, ale aby poslouchala a poučila se. Dodala: „Tady na africkém kontinentu pochopíte klimatickou změnu lépe, než kdekoliv jinde,“ když tam postupují pouště a záplavy jsou četnější.

Řekla, že při oddělené schůzce s předsedou Komise Africké unie Moussou Fakim Mahamadem diskutovali o naléhavých otázkách migrace, bezpečnosti a o dalších záležitostech a že ta diskuse byla „intenzivní“.

EDUARDO SOTERAS/AFP via Getty Images)

BREITBART LONDON

7 Dec 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/12/07/new-eu-prez-visits-africa-first-as-africans-understand-climate-change-better-than-anyone/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments