Protesty proti lockdownu propukají po celém Španělsku, neboť byl prodloužen nouzový stav

Evropská Unie, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA

Sociální nepokoje vypukly už dvě po sobě jdoucí noci napříč španělskými městy, když vláda v sobotu kvůli druhé vlně infekce COVID-19 rozhodla o prodloužení šestiměsíčního nouzového stavu.

Protestující proti lockdownu se v sobotu v noci vyhrnuli do ulic Madridu a Barcelony. V Madridu, když se demonstrace zvrhla do násilné, tak bylo nejméně 32 lidí zatčeno a 12 zraněno. Další protesty proběhly v městech Malaga, Vitoria, Valencia, Santander a Burgos, hlásí RT News.

V sobotu večer vyzval španělský ministerský předseda Pedro Sanchez ke klidu, neboť násilné protesty se zintenzivňovaly. Tweetnul:

„Jen pomocí odpovědnosti, jednoty a obětí budeme moci porazit tu pandemii, která zdevastovala celé země. Násilné a iracionální chování menšinových skupin je netolerovatelné. To není ta správná cesta.“

Prodloužení stavu nouze přišlo s tím, jak počty koronaviru jen v sobotu přesáhly 26 000, to jsou jedny z celkem nejvyšších od počátku pandemie.

Obr. Nové denní případy COVID-19 na milion obyvatel, sedmidenní klouzavé průměry

„Nezákonnost“ je asi nejlepším způsobem k popisu událostí v Madridu tweetnul Insider Paper.

RT News uvedla: „Protestující se střetli v hlavním městě Madrid s policií, když ničili bankomaty a zároveň rozbíjeli v městském centru popelnice a zapalovali odpad.“

dále drtit ekonomiku.

Španělsko zůstává jednou z touto virovou pandemií nejpostiženějších zemí Evropy. Frustrace se mezi Evropany spolu s tím, jak případy nákazy rostou, zvyšuje a i řada dalších zemí zavádí své vlastní lockdowny.

Obr. Nové denní případy COVID-19 na milion obyvatel, sedmidenní klouzavé průměry, v uvedených zemích.

S tím, jako Evropané uplatňují proti šíření viru drakonické akce, tak by mohlo být jen otázkou času, kdy se lockdownů dočkají i USA, a to určitě Američané nebudou brát dobře.

by Tyler Durden

Sun, 11/01/2020 – 12:00

Zdroj: https://www.zerohedge.com/political/anti-lockdown-protests-erupt-across-spain-state-emergency-extended

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments