Protestující sedláci ochromili 8 600 traktory německou metropoli

Globální oteplování, NWO

Tisíce farmářů z celého Německa se v úterý vyvalily do ulic Berlína na protest proti vládní zemědělské politice, kdy odhadem 8 600 traktorů zablokovalo dopravu.

Organizátoři dokonce tvrdili, že demonstrace se zúčastnilo asi 40 000 lidí, zatímco berlínská policie odhaduje počet traktorů, který způsobil blokádu běžné berlínské dopravy, že jich mělo být kolem 8 600, hlásí Der Tagesspiegel.

Účelem bylo protestovat proti nové zemědělské politice zavedené vládou německé kancléřky Angely Merkelové, kterými by na sedláky tohoto národa měly uvalit přísnější ekologické předpisy.

Sedlák Frank Schimdt, který patřil k organizátorům demonstrace, řekl, že on i spousta dalších sedláků jsou na ty nové politiky naštvaní, kdy říkal, že dostal v jedné WhatsAppové skupině 3 000 zpráv na podporu. Dodal, že je členem asi 150 takových skupin.

Jednou z hlavních obav, které sedláky trápí, jsou nové regulace hnojiv protlačované Evropskou unií v oblastech, kde dusičnany kontaminovaly podzemní vodu. Předpisy by znamenaly, že sedláci budou muset hnojit o 20 procent méně, než teď.

Sedlák Schmidt dodal, že němečtí farmáři také zažívají vyšší tlak od prodejců potravin, kteří dováží čím dál více levnějšího jídla a produkty z Východní Evropy a z Jižní Ameriky.

Povstání sedláků začala před několika měsíci, kdy v říjnu tisíce traktorů zablokovaly Hamburg a několik dalších měst.

Ač jsou tyto protesty hlavně o nákladech podnikání, tak se mnozí mladší farmáři také údajně vnímají jako klimatickým alarmisty očerňované jako zlosyni a že mají dojem, že měšťáčci na ně pohlíží jako na stupidní a hrabivé.

Ministryně životního prostředí Svenja Schulze se při protestu pokusila k davu promluvit, kdy říkala, že „chce, aby sedláci byli součástí řešení,“ ale z tribuny ji vypískali rozzuření sedláci jen pět minut poté, co začala.

ODD ANDERSEN/AFP via Getty Images

CHRIS TOMLINSON

27 Nov 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/11/27/protesting-farmers-8600-tractors-paralyse-german-capital/

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments