Protestující proti lockdownu při střetech prorazili policejní linii

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, NWO, Odvážný nový svět

Austrálie se během pandemie rozhodla zavést ty nejpřísnější restrikce k boji s COVID-19. Po šestém lockdownu od vypuknutí pandemie mají protestující v Melbourne už dost těch drakonických opatření proti viru a v sobotu vyjádřili v ulicích svůj odpor.

Jejich právo na svobodu protestu bylo rychle shledáno jako ilegální, načež vypukla rvačka mezi demonstranty a policií. Podle Reuters bylo v Melbourne zatčeno 200 lidí při ilegálních demonstracích proti lockdownu.

Demonstrace v melbournském předměstí Richmond se zvrhla v násilí, když se je policie pokusila umlčet. Protestující ale v epicky nádherných scénách prorazili její linie.

I jiné střety byly nahrány na film.

Letecký pohled na jinou skupinu protestujících v Melbourne vzdorujících policejním příkazům.

V terénu byla nasazena velká spousta policistů. Podle RT News místní zprávy uvádí, že povoláno bylo 2 000 policistů.

K ilegálním demonstracím došlo, když metropolitní oblast prožívá od vypuknutí pandemie už šestý lockdown, přičemž tamní stát Victoria dnes ohlásil přes 500 infikovaných.

Velitel policie ve Victorii Mark Galliott místním médiím řekl, že k těmto protestům dochází „ne kvůli demonstracím za svobodu, nýbrž prostě, aby se mohli pustit do policistů a porvat se s nimi.“

Jednou z obětí pandemie je svoboda projevu, jelikož právo na shromažďování bylo pod záminkou zastavení šíření nákazy zrušeno.

Australská vláda kriminalizací mírumilovných protestů a nucením úřadů k zásahům situaci ještě zhoršuje, neboť tím motivuje ještě více svobodymilovných lidí, aby se na protest proti tyranii vyhrnuli do ulic.

BY TYLER DURDEN

SATURDAY, SEP 18, 2021 – 12:04 PM

Zdroj: https://www.zerohedge.com/political/australian-anti-lockdown-protesters-clash-police-illegal-melbourne-rally

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel Molík
10 měsíců před

Lockdownové šílenství je úhlavním nepřítelem demokracie. Austrálie už není svobodná země, kde si lidé mohou vychutnávat demokratické vymoženosti.