Proces se Salvinim za únos migrantů spáchaný zákazem jejich vylodění měl první slyšení

Migrace, MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY

V procesu s bývalým místopředsedou italské vlády a ministrem vnitra Matteo Salvinim byli vyslechnuti první svědkové, kdy admirál Sergio Liardo tvrdil, že Salvini nebyl jediný, kdo může za blokování neziskovky k dovozu migrantů v roce 2019.

Senátor Matteo Salvini, vůdce strany Liga je momentálně souzen za únos, protože v srpnu 2019 upřel taxi službě k dovozu migrantů neziskovky Otevřená náruč povolení k zakotvení v italském přístavu, kvůli čemuž ta loď asi tři týdny vázla nevyložená.

Tento týden byli v uvedeném případě vyslechnuti první svědkové včetně admirála Sergio Liardo, který prohlásil, že Salvini nejednal sám a že určitou odpovědnost nese i ministerstvo obrany a ministerstvo infrastruktur.

Liardo uváděl, že vyhlášku zakazující zakotvit lodi této neziskovky v italských přístavech podepsalo jak Salviniho ministerstvo vnitra, tak i ministerstvo obrany a ministerstvo infrastruktur, hlásí Il Giornale.

Admirál rovněž uvedl, že v té době Španělsko této lodi nabídlo bezpečné zakotvení, přičemž ta loď plula pod španělskou vlajkou. „Plavba do Španělska by trvala čtyři dny, na palubě bylo hodně lidí. O žádnou pomoc jste ale nežádali,“ říkal Liardo.

Soud se Salvinim začal v říjnu a vůdce Ligy, kdyby byl odsouzen, by mohl dostat 15 let vězení.

Tento případ je už druhým obviněním Salviniho z únosu, když ten, v době kdy měla Liga koalici s Hnutím pěti hvězd, neziskovkám provozujícím taxislužbu pro migranty zavřel italské přístavy a tím značně snížil jak počty ilegální migrantů přicházejících do Itálie, tak počty těch, co se utopili ve Středozemním moři.

Druhý případ, jehož se účastnilo plavidlo italské pohraniční stráže Greggoretti, neprošel přes italské prokurátory, kteří ho letos v dubnu zrušili. Prokurátor Andrea Bonomo prohlásil, že neexistuje důvod, proč v tomto případě Salviniho soudit.

Podle Il Giornale Salviniho advokáti jako součást jeho obhajoby poukazovali na podobnost mezi oběma případy.

Od té doby, kdy Salvini roku 2019 opustil vládu, zažila Itálie značný nárůst příchodů ilegálních migrantů, kdy některé zprávy tvrdí, že počty narostly až o 673 procent.

PEDRO ROCHA/AFP via Getty Images

CHRIS TOMLINSON

19 Dec 2021

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2021/12/19/salvini-trial-for-stopping-migrant-ship-hears-first-witness-testimony/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jmc
28 dní před

Je pěkný ksindl ti socani, obzvláště, když se dostanou k moci.