Pro-turecká neziskovka vyhrožuje Řecku a šíří fake news

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Pro-migrační neziskovka nedávno oznámila, že její členové pátrají po imigrantech, kteří ilegálně vnikli do Řecka a byli vráceni do Turecka, aby jim pomohli žalovat řeckou vládu.

Dotyčnou neziskovkou je Consolidate Rescue Group, což je pro-turecká migrační skupina, která šíří falešné zprávy o metodách používaných řeckou vládou při ochraně jejích hranic. Tato skupiny, vydávajících své příspěvky na svoji Facebookovou stránku převážně v arabštině, tam má asi 35 000 příznivců.

Uvedená neziskovka v poslední době vystupňovala své snahy ubližovat Řecku, když řecké vládě hrozí, že ji za zacházení s migranty, kteří ilegálně do Řecka pronikli z Turecka, poženou před soud.

Tato neziskovka v posledním příspěvku na svoji Facebookovou stránku napsala: „Řecko údajně tajně vrátilo imigranty, kteří dorazili na řecké ostrovy a vypařili se beze stop. Consolidated Rescue Group se pokouší o této kontroverzi, která je proti mezinárodnímu právu, shromáždit přesnější informace. Jste-li jedním z nich, kontaktujte nás na mailu naší stránky. Objeví se to v médiích.“

V jiném příspěvku tato neziskovka uvádí, že její právníci spolupracují s žurnalisty na odhalení a potrestání „zločinů“ řecké vlády.

„Potřebujeme lidi, kteří se vrátili po vstupu do Řecka do Turecka. Na takových případech už pracuje spousta žurnalistů spolu s právníky. Jsme tu, abychom vám právní cestou pomohli a zastavili takové ilegální praktiky. Děkujeme vám.“

Ale není to jen řecká vláda sama, o kom Consolidated Rescue Group šíří dezinformace. V dalším příspěvku tato neziskovka šíří falešné informace, v nichž tvrdí, že chorvatská pohraniční stráž imigranty ponižuje, když jim na hlavu stříká grafity křížů. Spolu s tím, jak tato skupina očerňuje úřady Západních zemí, tak vychvaluje „humanismus“ a toleranci k migrantům, jimiž se vyznačuje turecký režim.

By Arthur Lyons 18 May 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/05/pro-turkish-ngo-threatens-greece-and-spreads-fake-news/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments