Dejte soukromníkům k dispozici zastávky a vyhrazené pruhy pro MHD

Nezařazené

Pražské sdružení Strany svobodných občanů vyzývá magistrát, aby umožnil využít zastávky MHD a vyhrazené pruhy BUS soukromým přepravcům.

“Čtvrteční stávka pravděpodobně ochromí hromadnou dopravu v Praze. Soukromí přepravci již avizovali, že jsou připraveni pražanům pomoci a budou jezdit místo stávkujících odborářů vlastními autobusy. Vyzýváme proto magistrát, aby vyšel přepravcům maximálně vstříc a umožnil jim využívat vyhrazené pruhy MHD a autobusové zastávky,” říká František Pecka, předseda pražských Svobodných.

“Magistrát musí umožnit konkurenci v městské hromadné dopravě, aby se čtvrteční kolaps již neopakoval. Problémy s odboráři Dopravního podniku hl. m. Prahy se i přes mnohamiliardové dotace pravidelně opakují a poškozují kvalitu života pražanů,” dodává Jiří Kubíček, pražský místopředseda.

Strana svobodných občanů vznikla před dvěma lety a od svého založení kritizuje hospodaření na dluh a přebujelé přerozdělování. Ve svém programu má též podporu konkurence v městské hromadné dopravě.

Kontakt:
František Pecka
pecka@svobodni.cz
Vyšlo na svobodni.cz

Výdaje hlavního města Prahy na hromadnou dopravu v roce 2011 dosáhnou 20 mld. korun. Každý Pražan si tak nedobrovolně kupuje roční permanentku za 20 000Kč. Pozn. redakce.

Kam dál:

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
9 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments