Přes polovinu Francouzů si podle průzkumu Ifop myslí, že jsme před kolapsem civilizace

EKONOMIKA, Světová

Nedávný průzkum vedený Ifop odhalil, že přes polovinu Francouzů si myslí, že civilizace, jak ji známe, se v nadcházejících desetiletích zhroutí, což ukazuje, že Francouzi jsou opravdu velcí pesimisté.

Průzkum vedený Ifop pro nadaci Jean Jaurése zjistil, že 65 procent Francouzů souhlasí s tvrzením, že „civilizaci, jak ji dnes známe, v nadcházejících letech zkolabuje,“ hlásí L’Aisne Nouvelle.

Více než třetina tázaných Francouzů si myslí, že k takovému kolapsu dojde do 20 let.

Představa, že důsledky klimatických změn a přehnaná spotřeba povedou k pádu společnosti, je vlastní 27 procentům Francouzů, kteří se domnívají, že kolaps je nevyhnutelný.

Zatímco 15 procent věřících v kolaps řeklo, že katalyzátorem vyvolávajícím pád společnosti budou nejspíš „nekontrolované migrační vlny“, tak 14 procent řeklo, že kolaps přivodí „občanská válka nebo nárůst nesmírného napětí uvnitř společnosti.“

32 procent dotazovaných bylo umírněnými pesimisty, kteří si myslí, že k žádnému náhlému kolapsu, co přinese zhroucení společnosti, sice nedojde, ale že společnost bude dlouhodobě degenerovat.

Bývalý francouzský ministr ekologie Yves Cochet věří, že „ke globálnímu systémovému kolapsu“ dojde mezi lety 2030 až 2040. „V roce 2035 už nebude žádná OSN, už nebude žádná Evropská unie, nic takového nebude, bude více Francouzské republiky, ale život v Paříži bude těžký, pokud ne nemožný,“ říká Cochet.

By Martin Rousset 13 February 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/02/ifop-survey-more-than-half-of-french-people-think-civilization-will-collapse/

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments