Přední vůdce německé AfD zraněn při pokusu upálit ho

Evropská Unie, POLITIKA

Vůdce AfD Tino Chrupalla byl v pondělí v noci zraněn při žhářském útoku na jeho auto. Nepřátelé Chrupalla zapálili jeho Volkswagen Caddy zaparkovaný na jeho pozemku v Görlitzu, tj. v městečku ve východním Německou kousek od polských hranic.

Tento vůdce AfD – v listopadu nominovaný Alexandrem Gulandem, aby ho nahradil ve funkci spolu-předsedy strany – se při pokusu požár uhasit nadýchal jedovatých zplodin a bylo nutno ho několik hodin ošetřovat v nemocnici s otravou kouřem, napsal německý týdeník Junge Freiheit.

„I přes vyostřenost politické debaty, je to útok na moji rodinu. To překračuje všechny myslitelné meze. S takovou eskalací se musí skoncovat,“ řekl Chrupalla německým médiím.

Když se ho ptali, jak se mu po tomto nestoudném útoku vede, tak odpověděl: „Hrozně.“

Policejní mluvčí Kathrina Korch řekla, že státní policie zahájila vyšetřování tohoto žhářského útoku jako dost možná „politicky motivovaného činu.“

Alexander Dierks, generální tajemník saské CDU, tento útok na Twitteru odsoudil slovy: „Násilí nikdy neznamená politickou debatu.“

Dodal, že pro takové útoky nikdy není omluva.

V Německu jsou politici z Alternativy pro Německo (AfD) vystaveni daleko častěji násilným útokům než politici ze všech ostatních stran.

Mezi říjnem a prosince 2019 zaznamenala spolková vláda 112 útoků na kanceláře nebo zařízení stran zastoupených v německém parlamentu. Z těch 112 útoků byla více než polovina (62) útoků vedena proti AfD. Podle kriminální policie bylo 58 z těchto útokům motivováno levicově.

Navíc 87 z 202 útoků na jednotlivé stranické zástupce nebo členy politických stran v Německu bylo vedeno proti AfD, kdy 78 z těchto zločinů bylo policií shledáno jako politicky motivovaných, uvádí čísla spolkové vlády.

V prosinci Voice of Europe referoval o německém levicovém extremistovi Heilbronnovi, který hrozí, že zavraždí poslankyni AfD Christinu Baum.

Měsíc předtím Voice of Europe referoval o četných hrozbách smrtí, které obdržel syn politika AfD v Berlíně od tří ze svých spolužáků v berlínském Biesdorfu.

Loni v srpnu činiteli AfD v německém Krefeldu auto zapálili atentátníci v kuklách.

Follow Arthur Lyons on Twitter

By Arthur Lyons 3 March 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/03/germany-afd-leader-injured-in-arson-attack/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
2 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Já veterán
2 měsíců před

Jo, a Makrela pořádala jakýs mítink proti „pravicovým extrémistům“ (asi vlastencům), prej aby se musulmánští migranti nemuseli bát….
Ty woe, to je bordel!!

RUDA
2 měsíců před

To je práce fašizujících fašistů z řad liberálů a anarchistů.