Před berlínským vánočním teroristickým útokem vláda Merkelové vynaložila všechny síly na prevenci proti preventivním opatřením k zabránění teroristickým útokům, říká Von Storch

MULTIKULTURALISMUS, Terorismus

Poslankyně Alternativy pro Německo (AfD) Beatrix von Storch tvrdila, že nová odhalení při vyšetřování vánočního berlínského teroristického útoku ukazují, že německá vláda dobře věděla, že Anis Amri je teroristickou hrozbou.

Paní von Storch, která zasedá ve vyšetřovací komisi berlínského teroristického útoku, řekla Breitbat, že vláda, a zvláště pak bývalý ministr vnitra Thomas de Maiziere, byl informován o potenciálním nebezpečí terorismu představovaném Amrim už skoro rok před útokem z prosince 2016, při němž zabil tucet lidí.

„Německá vláda šla po jeho stopě po tomto teroristickém útoku už od prvního dne,“ řekla von Storch a uchýlila se k útoku na německou kancléřku Angelu Merkel, o které řekla, že ani příbuzní obětí jí nestáli za to, aby se s nimi setkala dříve než za rok.

„Vyšetřovací komise marnila čas slyšeními nerelevantních výpovědí a až teprve teď už máme prvního skutečného svědka, a přišli jsme na to i proč: německá vláda dostala varování před Anisem Amrim jako potenciálním teroristou, které bylo výslovné a konkrétní, už skoro rok před tím hrozným okamžikem a dělala vše, co mohla, za účelem prevence preventivních opatření proti tomuto útoku,“ řekla.

Svědek, hlavní detektivní komisař, který byl minulý týden na slyšení v německém Bundestagu, řekl, že jej činitel Spolkového úřadu kriminálních vyšetřování (BKA) před Amrim varoval už v únoru 2016.

Tento vrchní detektivní komisař řekl, že uvedený zdroj o Amrim dostal příkaz „shora“, aby Amriho přestal sledovat, kdy někteří poukazují na bývalého ministra vnitra Thomase de Maiziera, že to byl on, kdo tento příkaz zdroji vydal.

Tento zdroj v Německu známý jako Vertrauensperson (V-Man), což je tamní termín pro informátora, který vynáší informace z nějaké organizace nebo vnitřních kruhů, tvrdil, že šéf ze Spolkového úřadu kriminální policie ho pokáral, co si to dovoluje na Amrim „tak příliš pracovat“ a že dohled nad tímto teroristou není k ničemu.

„Je vidět, že bývalý ministr vnitra Thomas de Maiziere byl informován a nedělal nic. My tento skandál nenecháme jít do ztracena a zajistíme, aby odpovědní byli hnáni k odpovědnosti,“ řekla von Storch Breitbart London.

Otázky ohledně Amriho případu a toho, jak se vyšetřovatelé k Amrimu chovali, byly od útoku vznášeny už vícekrát.

V květnu 2017 se tvrdilo, že berlínská policie Amriho znala, protože tento neúspěšný tuniský žadatel o azyl byl v minulosti zatčen za drogové zločiny a byl dobře známým sympatizantem islamistů. Ale ani přes zatčení za drogy nebyl stejně nikdy deportován.

Bývalý spolkový prokurátor Bruno Jost zašel v červenci 2017 ještě dále, když řekl, že policie asi vnitřní složky o Amrim manipulovala, aby to vypadalo, že měl jen jeden drogový zločin, k němuž došlo asi měsíc před útokem.

Později Jost dodal, že policisté určení ke sledování Amriho si brali na víkendy o svátky volno a uváděl, že kdyby ho policisté sledovali soustavněji, tak by s „nejvyšší pravděpodobností“ ten teroristický útok zastavili.

Syrský žadatel o azyl Mohamed J., který v roce 2015 s Amrim bydlel ve stejném pokoji, řekl, že německým úřadům rok před berlínským útokem sdělil, že Amri nejenže působí pod falešnou identitou, ale že je to sympatizant s radikálními džihádisty.

Reuters

CHRIS TOMLINSON

21 Nov 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/11/21/von-storch-merkel-govt-did-everything-prevention-berlin-terror-attack/

Sdílejte přátelům

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel
7 měsíců před

Von Storch argumentuje logicky a realisticky. Všechny dostupné informace hovoří o probíhající merkelizaci, resp. sofistikované islamizaci Německa. Merkelizace vytváří živnou půdu pro alláhakbarovský terorismus.