Povinnost státu zajistit práci pro mladé. Nový budovatelský cíl EU!

Nezařazené

Mnohokrát jsem si říkal, že už mě z Bruselu nemůže nic překvapit. A zas a znovu se přesvědčuji, že jsou schopni překonat i moje nejhorší představy. Máme nezaměstnanost? Tak ji zakážeme a nebude.

„Záruka pro mladé“. Komisař pro zaměstnanost, sociální věci a začlenění v Evropské komisi, Maďar László Andor, tak pracovně nazval stav, kdy každý členský stát bude mít povinnost nejpozději do čtyř měsíců po dokončení studia zaručit člověku pracovní místo, a když do věku 25 let dostane výpověď od zaměstnavatele, bude mít stát povinnost zaručit člověku pracovní místo také. Prý máme v EU moc mladých nezaměstnaných a tak je potřeba to vyřešit a zaměstnat je.

Návrh příslušné směrnice Maďar Andor předloží ve středu Evropské komisi, a protože v ní prozatím nejsou uvedeny žádné sankce, lze očekávat, že buď tam ještě přibydou, nebo na to půjde Brusel od lesa, „pozitivní“ motivací. Jakou? No dotacemi, vážení. Prostě vypíše nový program, ze kterého to budeme všichni platit z daní nad rámec všeho dosavadního, a k tomu nějaké to kofinancování ze státních rozpočtů na úkor nových státních dluhů.

Brusel na příčiny stavu v lepším případě kašle, v horším je za ně přímo odpovědný. Nebýt podpory státu i Evropské unie v oblasti školství, kdy lidé si bez ohledu na budoucí uplatnění studují cokoli, co je zrovna baví, kam se mohli dostat snadno, nebo kde bylo zrovna místo a menší nápor, protože je k zodpovědné úvaze nic netlačí, přičemž v řadě případů jsou to obory úplně k prdu, ve kterých jinde, než zase za státní peníze a dotace práci absolvent nedostane, měli bychom v Evropě podstatně méně mladých nezaměstnaných. Nebýt politických zvrácených kvót a budovatelských plánů na počty středoškolsky a vysokoškolsky vzdělaných lidí, bez jakéhokoli vztahu ke skutečným potřebám s ohledem na trh a vývoj hospodářství obecně, nepobíhaly by o Evropě kvanta nezaměstnatelných lidí s úředními papíry na to, jak jsou chytří. Pro šikovné ruce v manuálních oborech je práce dost, jenže kdo by to dělal, když má vysokoškolský diplom. A tak se o ně prostě stát povinně postará, a hotovo. Problém je vyřešen.

Děkuji, bylo toho dost. Chcete-li si vyřešit problém nezaměstnaných mladých ve Španělsku, Řecku, Itálii, Portugalsku, Irsku, Bulharsku, na Kypru, v Lotyšsku, nebo v Maďarsku, pak si to vyřešte na základě dosavadní hloupé politiky sami a u vás doma, ne na úkor nejen České republiky a jejích občanů, kteří v takové žumpě ještě nejsou a do té vaší vás nedostali.  

AKTUÁLNĚ NABÍZÍM TAKÉ ČLÁNEK:
Zhoubné nádory na krabičky cigaret? To raději fotky politiků

.

František Matějka vyšlo na:

Povinnost státu zajistit práci pro mladé. Nový budovatelský cíl EU!

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
19 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments