Potřebujete nelegální zbraň? Otevřete si katalog od pachatelů dobra

Nezařazené

Neuvěřitelné. Po střelbě v Newtownu se pachatelé dobra pustili do informování veřejnosti o tom, kdo z okolí má právo držet zbraň. Sestavili interaktivní mapu… čímž poskytli zločincům informace k nezaplacení.

Jméno, adresa a záznam o tom, že dotyčný má právo držet zbraň. To vše, bez souhlasu dotčených občanů, najdete na interaktivní mapě dvou newyorských okresů, kterou zveřejnil server amerických The Journal News. Proč? „Naši čtenáři se dlouhodobě zajímají o to, kde v jejich sousedství jsou zbraně. Věděli jsme, že publikování těchto informací bude kontroverzní. Po střelbě v Newtownu jsme ale chtěli sdílet co nejvíce informací o držení zbraní v našem okolí,“ řekla viceprezidentka vydavatelství CynDee Royleová. No není to geniální počin hodný ocenění, tentokrát namísto nějaké lidskoprávní organizace, nějakým gangem?

Tak si to shrňme. Pachatel násilného trestného činu zabije 26 lidí, přičemž to jistě nebyl zdaleka jediný a poslední násilný čin nejen v oné lokalitě, a odpovědí novinářů na to je uveřejnění kompletních informací o lidech a místech, kde pro příští násilnou činnost mohou pachatelé počítat s případným ozbrojeným odporem. Dalším zcela logickým krokem budoucích pachatelů bude vyhnout se při další trestné činnosti místům s vyšším počtem lidí s oprávněním držet zbraň, případně se lépe připravit na riziko v místech, kde podle interaktivní mapy držet zbraně občané mohou, a v naprosto nejhorším případě, který je ovšem nejsnazší, se zaměřit na oblasti, kde lidé zbraně prostě nemají. Nebo jinak. Potřebujete nelegální zbraň (která se krádeží v tu chvíli nelegální stane) ke spáchání nějakého činu? Otevřete interaktivní mapu od pachatelů dobra a podívejte se, kde bydlí její majitel. Můžete si i vybrat, jako z katalogu.

mapa2.png

Až někdo takové informace zneužije, což je jen otázka času, těžko bude někdo soudit někoho z The Journal News za krev na jeho rukou. Vždyť oni přece chtěli jen poskytnout informaci lidem. Chtěli páchat dobro. Pitomci.

AKTUÁLNĚ NABÍZÍM TAKÉ ČLÁNEK:
Papež se mýlí. Víra v Boha je přežitek. Bez ní by byl svět lepší

.

František Matějka vyšlo na:

Potřebujete nelegální zbraň? Otevřete si katalog od pachatelů dobra

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
6 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments