Potřebujeme Evropu silných národů, říká maďarská ministryně spravedlnosti

Evropská Unie, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA

Evropa se potřebuje skládat ze silných národních států, řekla v letním projevu na univerzitě ministryně spravedlnosti Judit Varga.

V protikladu k silné spolupráci mezi silnými členskými státy jsou tu nadnárodní aspirace, které se nadřazují státům s cílem oslabit přirozené komunity, rodiny, národy a identitu, říkala na akci v severomaďarském Sátoraljaújhely ministryně spravedlnosti Varga.

Proto někteří začínají koncept rodiny a národa relativizovat a zesměšňovat, když jej považují za nebezpečný a často zastarale patřící do překonaných starodávných historických časů, říká Varga s dodatkem, že je důležité „pokaždé položit na stůl protikladný alternativní postoj.“

Co se týče ochrany menšin, o té říkala, že je „současnou bruselskou administrativou převážně interpretována relativisticky a diskriminačně.“

Zatímco se sexuální menšiny a gendery chrání i za cenu obcházení základů práva, tak ochrana domorodých menšin už moc za důležitou považována není, říkala ministryně. Dodala, že vláda bude v těchto záležitostech bojovat s Bruselem a vždy přitom poukazovat na jejich dvojí metr.

Ministryně spravedlnosti Varga mluvila o tom, že Viktor Orbán takto vytyčil možnou budoucnost Evropy, když Maďarsko předložilo sedm bodů, které nakonec vyvolaly kontroverzi.

V reakci na otázku o maďarském předsednictví Rady ministrů Evropské rady řekla, že v Budapešti a ve Štrasburku proběhne mezinárodní konference o ochraně menšin, jejímž cílem je „mezinárodní senzitizace“.

Člen Europarlamentu Lóránt Vincze z Demokratické aliance Maďarů v Rumunsku (RMDSZ) mluvil o „dvojím zápase“ za ochranu domorodých menšin: na jednu stranu se musí chránit právní kodifikací na místní, národní a evropské úrovni, zatímco na druhou stranu se každý případ nespravedlnosti musí řešit zvlášť.

Transkarpatská politička a europoslankyně za Fidesz Andrea Bocskor říkala, že na Ukrajině je stát většiny důležitější než problémy menšin, ač se země podpisem smlouvy o přidružení k EU zavázala respektovat lidská a menšinová práva.

Podle Zoltána Zakariáse, rumunského člena Transsylvánské maďarské lidové strany (EMNP), pro komunity, aby si zachovaly svoji identitu, je cílem ochrana národních menšin.

Náhledový obrázek: Maďarská ministryně spravedlnosti Judit Varga. (zdroj: Facebook)

July 23, 2021

editor:REMIX NEWS

author:MAGYAR HÍRLAP

via:

Zdroj: https://rmx.news/article/we-need-a-europe-of-strong-nations-hungarian-justice-minister-says/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel Molík
11 měsíců před

Svatou pravdu má maďarská ministryně spravedlnosti Varga. Nelze s ní nesouhlasit.