Poté, co klimatičtí eko-teroristé fyzicky v boji proti Černému pátku blokovali obchody, se k nim přidala pokroková Francouzská republika a Černý pátek zakázala

EKONOMIKA, Evropská Unie

Francouzští zákonodárci odhlasovali zákonný dodatek zakazující veřejné kampaně k prodejním „Černým pátkům“, protože bojůvky pokrokových organizací útočily na tucty podniků po celé zemi.

Uvedený dodatek přijatý tento týden je součástí francouzského „zákona proti plýtvání“ a Černému pátku se ve znění tohoto dodatku zlořečí, že je glorifikací konzumerismu a konzumu, který má zkázonosné dopady na životní prostředí, hlásí Euronews.

Nezávislý francouzský poslanec Metthieu Orphelin, dezertér ze strany Republika na pochodu (LREM) prezidenta Emmanuela Macrona, na Twitteru prohlásil, že prodeje o Černý pátek zavádí spotřebitele, aby podléhali domněnkám, že udělají lepší kšeft, než v normálním prodejním období.

Tento zákonný dodatek neměl ještě účinek na letošní Černý pátek, kdy bojůvky alarmistů klimatické změny z Rebelie vyhynutí okupovali a blokovali četné obchod po celé zemi, aby proti takovým prodejům protestovali.

Protestující ráno v Paříži vpadli do prodejního centra 4 Temps v La Défense a pokračovali okupací několika obchodů po celý den, včetně Apple storu, který byl nucen na řadu hodin zavřít.

Tucty aktivistů ve čtvrtek odpoledne zablokovaly vstup do distribučního centra Amazonu v Brétigny-sur-Orge, dokud za chvíli nedorazila policie, aby aktivisty vyhodila.

V pátek ráno se protestující vrhli na francouzské ústředí Amazonu v Clichy, kde se k nim přidal šéf Greenpeace France, Jean-François Julliard. Asi stovka aktivistů blokovala velkosklad Amazonu v Saint-Priest, než je vyhnala policie.

Na Twitteru klimatičtí aktivisté policejní akci kritizovali a zveřejnili videa policistů pokoušejících se protestující odtáhnout.

Amazon se potýkal s podobným tlakem loni, když se zaměstnanci ve Španělsku pustili do odchodu na Černý pátek proti pracovním podmínkám, což jeden zaměstnanec komentoval: „Je to jeden z dnů, kdy má Amazon největší prodeje a v tyto dny můžeme společnosti ublížit tedy daleko více a zařídit si, aby nás společnost začala konečně už poslouchat a přestat odmítat jakoukoliv dohodu.“

PHILIPPE LOPEZ/AFP via Getty Images

CHRIS TOMLINSON

1 Dec 2019

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2019/12/01/france-bans-black-friday-after-climate-protesters-physically-block-shops/

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments