Portugalsko z řeckých táborů přijme 500 Šojdrové sirotků

Migrace, MULTIKULTURALISMUS

Portugalský ministr zahraničí Augusto Santos Silva tento týden oznámil, že 500 tzv. „nedoprovázených migrantských dětí“ v Řecku bude, jakmile budou uvolněny restrikce na pohyb kvůli omezení šíření čínského koronaviru, převzato z Řecka.

„Závazek převzít 500 z více než 5 000 nedoprovázených nezletilých v táborech v Řecku zůstává a dojde k tomu, jakmile nám to restrikce kvůli pandemii dovolí,“ řekl v úterý Santos Silva parlamentní komisi.

V současnosti v různých migračních zařízeních po celém Řecku žije asi 5 200 nedoprovázených nezletilých – většina z nich jsou Syřané, Afghánci, Iráčané a Afričané.

Tento týden portugalská europoslankyně za Socialistickou stranu Isabel Santos oznámila, že 60 migrantských dětí odsouhlasených k převzetí z přijímacích center na řeckých ostrovech dorazí v nadcházejících týdnech.

Portugalsko je jedním z členských států EU, které souhlasily, že převezmou nedoprovázené nezletilé (alias sirotky) z Řecka. Francie, Německo, Irsko, Finsko, Chorvatsko, Bulharsko, Belgie, Lucembursko a Litva jsou také svolné s plánem EU na přemístění nejméně 1 600 těchto nedoprovázených nezletilých migrantů z Řecka.

V dubnu převzalo Německo a Lucembursko 12 respektive 50 těchto migranťátek. I přes ujištění od EU, že tito migranti budou děvčátka do 14 let, tak fotky migrantů vyloďujících se v Lucembursku ukazují, že většina z nich jsou odrostlí chlapci, jak už Voice of Europe referoval.

Je nepravděpodobné, že by úřady opravdu provedly legitimní kontroly věku těchto „nedoprovázených nezletilých“.

Minulá čísla odhalila, že převážná většina marockých migrantů (90 procent), kteří přišli do Švédska a nárokovali si status dětí – který jim udílí více práv a větší ochranu – jsou ve skutečnosti dospělí.

Stejný trend je možno spatřit v Německu. Loni na podzim studie provedená Institutem právní medicíny v Münsteru odhalila, že skoro polovina migrantů, kteří tvrdili, že je jim do osmnácti, byli dospělí, jak už Voice of Europe referoval.

By Arthur Lyons 13 May 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/05/portugal-to-take-in-500-unaccompanied-minors-from-greek-migrant-camps/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments