Populisty ovládaná švédská radnice odmítá vyvěsit LGBT vlajku duhové hrdosti

LGBTQI, MULTIKULTURALISMUS

Švédský okres Hörby už nebude na obecním majetku vyvěšovat LGBT vlajku hrdosti, když populistická místní správa Švédských demokratů zavedla novou politiku vlajek.

Starostka za Švédské demokraty v Hörby Cecilia Bladh in Zito vysvětlila, že městská správa bude už vyvěšovat jen švédskou národní vlajku, místní obecní vlajku a vlajky dalších zemí.

„Švédská vlajka je pro všechny a proto se ta vlajka v Hörby vyvěšuje,“ řekla Bladh in Zito švédskému vysílači SVT. Dodala: „Nechceme vyvěšovat vlajky, které nereprezentují v obci všechny, a vlajka duhové hrdosti je jednou z nich.“

Člen opozitních Sociálních demokratů Renaldo Tirone toto rozhodnutí kritizoval tvrzením: „Myslím, že to je čistě ideologické rozhodnutí. V posledním volebním období jsme se rozhodovali uctívat menšiny, které ve Švédsku existují, a LGBTQ komunitu. Hörby má už teď špatné jméno a nemyslím si, že tímto by se zlepšilo.“

Loni se rozhodla i radnice města Sölvesborg pod vedením centro-pravicové koalice skončit s vyvěšováním vlajky hrdosti. Místní politička Švédských demokratů Louise Erixon to tehdy vysvětlila, že tato politika je návratem k tradici.

„Pro nás je tradice důležitá a já vím, že mnoho našich starších obyvatel tento názor zastává,“ řekla.

Také v roce 2018 sundala správa Södertälje v noci vlajku hrdosti, ale z odlišných důvodů. Imigrační většina v této oblasti prováděla opakované krádeže a vandalského ničení vlajky hrdosti včetně nejméně jednoho případu, kdy byla vlajka spálena.

Za Švédskem se táhne už dlouho reputace jedné z nejprogresivnějších a nejvíce pro-LGBT zemí Evropy. Švédská církev nejenže tuto komunitu podporuje, ale také v chrámu Svatého Pavla v Malmö letos vyvěsila malbu Ježíše Krista s LGBT tématikou.

CHRIS TOMLINSON

15 Oct 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/10/15/populist-controlled-swedish-council-refuses-fly-pride-flag/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments