Poptávka po uhlí v Jihovýchodní Asii se do roku 2040 zdvojnásobí

EKONOMIKA, Nezařazené, Světová

Není nic, co by v Jihovýchodní Asii zastavilo nárůst poptávky po uhlí. Narůstající investice do větrníků a solární energie nemají v následujících desetiletích šanci otřást dominancí uhlí v tomto regionu, zjišťuje Mezinárodní energetická agentura.

Očekává se, že poptávka po uhlí se tam do roku 2040 zdvojnásobí na skoro 400 milionů tun, uvádí tato agentura ve svém ve středu publikovaném Energetickém výhledu pro Jihovýchodní Asii. To je o 2,5% výše než v předpovědi před dvěma lety, i když i kapacita těch tzv. obnovitelných energií se měla do roku 2040 skoro ztrojnásobit.

„Uhlí je ostatními energiemi skoro neohrozitelné, protože je finančně dostupné,“ řekl Keisu Sadamori, ředitel IEA pro energetické trhy a energetickou bezpečnost. „Šlo by opravdu těžko udělat něco, aby se jihoasijské země začaly od hezky dostupného uhlí odvracet.“

Hlavním důvodem pro nikdy nekončící důležitost uhlí v tomto rozvíjejícím se region je ohromný nárůst poptávky po energii s tím, jak poroste populace a jak ti lidé bohatnou. I když se kapacity nových obnovitelných energií mají násobit, tak zdvojnásobení uhlí do roku 2040 je neodvratné, a ať to bude jakkoliv, fosilní paliva budou představovat v roce 2040 nejméně 75% energetické poptávky, zjišťuje IEA.

From The GWPF

Full post here.

Zdroj: https://wattsupwiththat.com/2019/11/01/southeast-asia-coal-demand-to-double-by-2040/

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments