Polský president Duda říká, že LGBT ideologie je horší než komunismus

LGBTQI, MULTIKULTURALISMUS

Polský president Andrzej Duda v projevu na volební kampani, která zítra končí, řekl, že ideologie hnutí LGBT je škodlivější než komunismus.

Prezident Duda, který je z pravicové, populistické strany Zákona a spravedlnosti (PiS), kandiduje na znovu-zvolení v polských národních volbách konaných 28. června. Původně byly naplánovány na 10. května, ale kvůli pandemii wuhanského koronaviru (COVID-19), byly odloženy.

Zákon a spravedlnost učinila z odporu k hnutí LGBT jeden ze základních kamenů své platformy a stalo se z něj i jedno z klíčových témat voleb. Více než 80 regionů v Polsku se s požehnáním od PiS od loňského roku vyhlásilo za „oproštěné od LGBT ideologie.“ Tato prohlášení začala poté, co varšavský starosta Rafal Trzaskowski oznámil svůj odpor k programu vládnoucí strany a svůj úmysl integrovat ideje LGBT do polských státních školských osnov, jak už o tom Voice of Europe referoval.

PiS prohlašuje ideologii LGBT za zahraniční dovoz, pro který není v Polsku místo a který ohrožuje tradiční sociální předivo této země.

Trzaskowski je teď jedním z hlavních odpůrců prezidenta Dudy při jeho 10cestné prezidentské kampani. Ten volá po větší toleranci k idejím LGBT v Polsku a odsuzuje PiS za to, co považuje za národ rozdělující rétoriku. „Myslím, že každý, kdo používá takové řeči, zaplatí politickou cenu,“ řekl v pátek Trzaskowski.

„LGBT není o lidech, je to ideologie,“ řekl podle zprávy v Euronews včera při kampaňové zastávce v Brzegu v jihozápadním Polsku prezident Duda. Uchýlil se k tvrzení, že generace jeho rodičů nebojovala, aby porazila komunismus jen proto, aby se teď podvolila ideologii, která „je pro lidskou bytost ještě zkázonosnější.“

Duda pokračoval ve srovnávání vysvětlováním, že komunismus se udržoval u moci indoktrinací mládeže svojí ideologií. „I dnes jsou tu pokusy vnucovat nám a našim dětem ideologii, tentokrát ale jinak,“ řekl. „To je neo-bolševismus.“

Zrovna minulý týden podepsal prezident prohlášení zaměřené na ochranu dětí před ideologií LGBT, které zakazuje propagaci LGBT ideologie ve veřejných institucích. PiS rovněž zdůraznila, že nemají nic proti gayům, lesbám a transsexuálům jako lidem, ale jen proti politickému hnutí založenému na takových idejích.

Dudova slova se odráží i u mnoha dalších konzervativních politiků. „Polsko bez LGBT je nejkrásnější,“ tweetnul ve čtvrtek vůdce PiS Joachim Bruzinski. Další byl v pátek nucen ukončit televizní interview, když konstatoval, že „LGBT nejsou lidé, je to ideologie.“

 „Wielkie” ideologiczne spory, emocje😂 a tymczasem na #PomorzeZachodnie❤️, ptasia rodzina, mama i tata, w naszej kapliczce, realizuje Boży plan👍 Polska bez LGBT jest najpiekniejsza 🙂 pic.twitter.com/HshjssTwB5

— Joachim Brudziński (@jbrudzinski) June 11, 2020

By Michael Lord 14 June 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/06/polish-president-duda-says-lgbt-ideology-is-worse-than-communism/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments