Polský nejvyšší soud říká, že země bude asi muset opustit EU

Evropská Unie, POLITIKA

Levicový polský nejvyšší soud varoval, že země bude kvůli návrhům své justiční reformy asi muset opustit Evropskou unii.

Nové návrhy předložila polská vládnoucí národně konzervativní strana Zákona a spravedlnosti, která říká, že by měly utužil disciplinární odpovědnost soudců, přičemž mění i pravidla pro výběr prvního prezidenta Nejvyššího soudu, hlásí Do Rzeczy.

„Vládnoucí strana říká, že změny v zákoně jsou potřebné kvůli boji proti korupci a reformě justičního systému, o kterém prohlašuje, že je pořád zatížen érou komunismu. EU však PiS obvinila, že od svého nástupu k moci v roce 2015 politizuje justici,“ píše BBC.

Koncept tohoto návrhu, který byl ve čtvrtek předložen polskému parlamentu, kritizovala Evropská unie jako pokus strany Zákona a spravedlnosti „zpolitizovat ve svůj vlastní prospěch justici.“

Přesto všechno je podpora pro Evropskou unii v Polsku v nadoblačných výšinách. Průzkum z letošního března vedený CBOS odhalil, že 91% Poláků, kteří byli tázáni, podporuje členství v EU, kdy 85% věří, že členství v tomto bloku jim pomohlo s posílením ekonomiky.

Tips? Follow Arthur Lyons

By Arthur Lyons 20 December 2019

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2019/12/polish-supreme-court-says-the-country-might-have-to-leave-the-eu/

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
4 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Milan Slánský
1 rok před

Ty oficiální „průzkumy “ veřejného mínění jsou k smíchu. Mám ženu rodilou Polku,mám tam půlku rodiny. Nechtějte,abych napsal pravdu,asi bych byl zablokován. Na průzkum je třeba nahlížet z té strany,okdud byl objednám. Je to pouze ubohý nástroj vymývání mozků….

Zdenek
1 rok před

Idiots článek fake jako prase 91%polaku z jakého počtu skončí to přesně jako Velká Británie všichni chtějí pryč i ČR jen lidi co dělají na EU prachy chtějí zůstat

Petra
1 rok před

Co je to za blbost. V Britanii ziju a vetsi polovina Britu vystup z unie nechce. Jen ten jejich volebni system tam je postaveny ma hlavu a noviny jsou pod palcem bohatych a proto je to tam ted tak jak to tam je. Uroven sla od referenda hodne dolu a po Brexitu bude hur. Zije tam pres milion Polaku a pochybyju,ze stat,ktery nejvic utika do sveta a cerpa ze sveho clenstvi je pro vystup. Strelili by se pekne do nohy. Tak stejne jako by Cesko slo uplne do prdele bez unie. Uroven v Cesku se od clenstvi zvedla. Konecne se… Číst vice »

Tetka Bielická Cigereje
1 rok před

globálni prediktori by si už nejako s Poliakmi poradili, určite by sa postarali o to, aby tam pečené holuby nelietali do úst. Stačilo by napr. nástojiť na okamžitom splatení dlhov.