Polský místopředseda vlády obviňuje Německo z pokusů předělat EU na ‚Čtvrtou říši‘

Evropská Unie, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA

Místopředseda polské vlády Jaroslaw Kaczynski obvinil Německo, že chce zformovat Čtvrtou říši

Tvrdí, že zneužívá Evropské unie, aby ostatní národy obralo o jejich suverenitu a vnutilo jim moderní formu „nevolnictví“.

RT hlásí:

Místopředseda vlády Jaroslaw Kaczynski v pátek mluvil s místními novinami o současném přetahování s EU během probíhajícího justičního sporu a říkal, že některé státy „nejsou nadšené výhledem na budování německé Čtvrté říše na bázi EU,“ kdy tvrdí, že Berlín zneužívá právní mechanismy tohoto bloku, aby jeho zemi obral o její „právo“ na sebeurčení.

„Pokud se my jako Poláci podvolíme takovému současnému nevolnictví, tak budeme různými způsoby degradováni,“ řekl s dodatkem, že kdyby Polsko přijalo přístup EU k ekonomické a energetické politice, tak „by to znamenalo, že naši občané budou během pár let daleko chudší než teď.“

Kaczynského slova přichází krátce poté, co EU iniciovala soudní řízení proti polské vládě, kterou obviňuje z uhýbání před evropským právem a vyhláškami. Dva předchozí výnosy polských soudů rozhodly, že vlastní právo této země má přednost před právem EU, což je postoj tímto blokem zavrhovaný, když ten trvá na tom, že členské státy jsou povinny dodržovat jím diktovaná pravidla.

Místopředseda vlády však svůj komentář o „Čtvrté říši“ zmírňoval tvrzením, že neměl v úmyslu Berlín spojovat s genocidním nacistickým režimem vedeným Adolfem Hitlerem.

„Na tom výrazu – Čtvrtá německá říše – není nic očerňujícího,“ řekl. „Není to o Třetí říši, nýbrž to mluví o té první.“

Ač to dále nerozváděl, tak mohl mluvit o pokusech o politickou konsolidaci, k níž došlo pod Svatou říší římskou, která byla přes své jméno tvořena převážně německými státy, čili o tom, co je neformálně známo jako „První říše“.

Kaczynski nicméně tvrdil, že Berlín se teď pokouší dominovat nad Soudním dvorem tohoto bloku, aby ostatní členské státy podřídil své vůli.

„Ten soud je tím základním nástrojem využívaným pro takové aktivity,“ řekl s dodatkem, že tento orgán „neomezuje nic“ a může tudíž „svévolně interpretovat evropské právo a na jeho základě vynášet uzurpátorská rozhodnutí. A to také dělá.“

December 25, 2021 Niamh Harris

Zdroj: https://newspunch.com/polands-deputy-pm-accuses-germany-of-trying-to-turn-eu-into-fourth-reich/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments