Polský europoslanec paroduje Macrona a volá po EU debatě o ‚krizi demokracie‘ ve Francii

Evropská Unie, POLITIKA

13 Dec 2018

Polský europoslanec náležející k vládnoucí straně Práva a spravedlnosti (PiS) se v Europarlamentu po protestech Žlutých vest dožaduje debaty o tom, co označil za „krizi“ demokracie ve Francii.

Europoslanec Riszard Czarnecki tento týden předložil návrh tvrdící, že „ve Francii došlo ke krizi demokracie“ a že je tedy důležité tuhle záležitost v parlamentu prodiskutovat, když je Francie jedním z největších členských států Evropské unie, hlásí polský vysílač TVP Info.

„Situace v této zemi nám působí značné starosti. Během posledních čtyř týdnů se v ulicích francouzských měst objevily statisíce demonstrantů. Přes 2 tisíci jich bylo zatčeno, téměř 900 lidí je zraněno,“ dodal Czarnecki.

Czarnecki poukázal, že jiná parlamentní frakce předložila podobný požadavek ohledně České republiky, přičemž říkal: „Jelikož se Evropský parlament zabýval situaci v Rumunsku, předtím situací v Maďarsku, situací v Polsku, tak bychom teď měli rokovat o situaci ve Francii, protože je to důležité z hlediska zájmů celé Evropské unie.“

Czarnecki uvedl, že pokud tento orgán o situaci ve Francii nebude debatovat, tak by se na něj mohlo pohlížet jako na pokrytecký, který se stará jen o to, aby mohl debatovat o záležitostech Středoevropských a Východoevropských členských států.

Předseda Europarlamentu Antonio Tajani o tom nechal hlasovat poslance zdviháním rukou a určil, že návrh na takovouto debatu byl zamítnut.

K tomuto kroku dochází poté, co Europarlament přijal kroky proti Maďarsku se spuštěním řízení podle článku 7 kvůli obviněním, že útočí na neziskovky podporující masovou migraci, kontroluje maďarská média a mění určité soudce. Polsko stojí před podobnou hrozbou, jelikož tato země se od loňska pokouší o rozsáhnou justiční reformu.

Tato výzva k debatě je rovněž jasným útokem na globalistického francouzského prezidenta Emmanuela Macrona, jehož politika se už čtvrtý týden v řadě potýká s protesty hnutí Žlutých vest, občas přerůstajícími do násilností, které se už rozlévají i mimo tuto zemi a v poslední době se objevily i v sousedních zemích, jako Holandsko, a už i v samotném srdci EU v Belgii.

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2018/12/13/polish-mep-trolls-macron-calls-eu-debate-french-democratic-crisis/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments