Politik ze strany Merkelové rezignuje kvůli profitování z kontraktů na masky

Evropská Unie, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, POLITIKA

BERLÍN (AP) – Zákonodárce ze strany německé kancléřky Angely Merkelové v neděli řekl, že se vzdá svého křesla v parlamentu a zanechá politiky, neboť vyšlo najevo, že jeho společnost na počátku pandemie profitovala z obchodů při opatřování masek, čímž si teď v roce voleb vysloužil hořkou kritiku.

Nikolas Löbel, řadový poslanec v Merkelové centro-pravicové Křesťanskodemokratické unii, se stal terčem kritiky jak od členů své vlastní strany, tak oponentů, když v pátek vyšlo najevo, že společnost, kterou vede, získala marži 250 000 euro za dohodnutí kontraktů na nákupy masek. Löbel s poznámkou, že měl být „citlivější,“ přiznal, že se dopustil chyby a vzdal se svého místa v parlamentní komisi pro zahraniční záležitosti.

To jeho kritikům stačilo, zvláště když v jeho domovské zemi Bádensku-Virtembersku zrovna 14. března probíhají nové volby místních zastupitelů. Celonárodní volby, ve kterých Němci vyberou nový parlament a určí, kdo nahradí Merkelovou, přijdou 26. září.

Kandidátka CDU na guvernérku Bádenska-Virtemberska Susanne Eisenmann řekla zpravodajskému magazínu Der Spiegel, že „pro poslance je nepřijatelné, aby se obohacovali na takto závažné krizi.“

V neděli Löbel řekl, že okamžitě opustí parlamentní skupinu bloku Unie a na konci srpna se vzdá svého křesla. Omluvil se a řekl, že v zářiových volbách už nebude kandidovat, hlásí tisková agentura DPA.

„Přijímám za své činy odpovědnost,“ řekl.

Löbelův případ nebyl první, co otřásla tímto centro-pravicovým blokem. Prominentní člen za Křesťanskosociální unii, jedinou sesterskou stranu CDU z Bavorska, Georg Nuesslein je vyšetřován mnichovskou prokuraturou kvůli korupci ve spojitosti s obchody na nákupy masek. Ten však popírá, že by se něčeho dopustil.

V pátek Nuessleinův advokát řekl, že v září už nebude kandidovat za znovuzvolení a vzdává se své pozice jako zástupce vedoucího parlamentní skupiny Unie.

Clemens Bilan – Pool/Getty Images

BREITBART LONDON

7 Mar 2021

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2021/03/07/politician-merkels-party-resigns-profiting-mask-contracts/

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments