Policie má kvůli povinným maskám potíže rozpoznat podezřelé

NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, NWO, Odvážný nový svět

Anglické policejní síly přiznaly, že mají potíže kreslit profilové obrázky digitálně vyhledávaných na základě obrázků, protože zločinci ukrývají své tváře za koronavirovými maskami.

Specialistka na kreslení profilů pro Techniky elektronického rozpoznávání obličejů (E-fit) pro policii Kentu v jihovýchodní Anglii, tj. moderní verze plakátů „wanted“ (hledaný), řekla, že v těchto časech není schopná obětem nebo svědkům zločinů pomoci, protože jí poskytují nedostatek fyzického popisu, se kterými by šlo pracovat.

„Zažíváme nárůst hlášených případů, kdy podezřelí nosí masky,“ řekla Susan Morrison, civilní vedoucí u identifikačních sil.

Paní Morrison ve čtvrtek řekla Kent Online, že „ač se každým případem zabýváme zvláště, tak občas to může být pro oběť daleko více stresující projít procesem zhotovení E-fit, aby ten výsledek šel pak použít pro vyšetřování.“

„Je hrozné těm lidem říci ne, ale občas, zvláště když mají masky, tak si nemůžeme pomoci.“

Některé policejní útvary, hlásí The Telegraph, že pořád vydávají e-fits podezřelých s více než polovinou jejich tváře zakryté maskou.

Humberside je jedním z policejních útvarů, který se v říjnu uchýlil k vytvoření e-fit podezřelých v maskách, kteří se vloupali domů k muži, jehož napadli.

Nošení masek uvnitř obchodů a ve veřejné dopravě se stalo v Anglii povinným 24. července, ale problém se zločinci nosícími masky se táhne až do časů prvního lockdownu v březnu 2020.

Zpráva z uplynulého roku odhalila, že členové gangu na jihovýchodě prodávající drogy používali zdravotní masky v naději, že policie si je splete s opatrnými mladými lidmi, místo aby je považovala za ty, kdo skrývají svoji identitu ze zločinných důvodů. Zloději také použili masky v Nottingham Midlands, aby se zamaskovali v dubnu 2020, když kradli auto.

To není poprvé, kdy zločinci využili výhodu chybějícího zákona o zakrývání vlastní identity k páchání zločinů.

V Británii jsou odlišné zákony od několika dalších zemí po celé Evropě i po celém světě, kde je na veřejnosti ilegální nosit burku, nikáb nebo jakýkoliv jiný závoj tváře spojovaný s islámskou kulturou. V důsledku toho někteří zločinci využili britských liberálních zákonů k použití masek k zamaskování při páchání zločinů.

Gang deseti ozbrojených lupičů se oblékl do burek, aby se zamaskovali, když přepadali klenotnictví a supermarkety ve Velkém Manchesteru v letech 2015 a 2016.

21. července 2007 zosnovatel islamistického teroru Yassin Omar uprchl z Londýna do Birminghamu, když se zamaskoval za muslimskou ženu v celo-tělní burce.

VICTORIA FRIEDMAN

17 Apr 2021

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2021/04/17/police-force-struggling-identify-suspects-coronavirus-masks/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments