Policejní šéf obviněn z rasismu za prohlášení, že zahraniční kriminálníci do Švédska ‚nepatří‘

Migrace, MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY

Náčelník policie Gothenburgu Erik Nord byl za komentář na sociálním médiu, že zahraniční kriminálníci do Švédska nepatří, označen za „rasistu“.

Nord svůj komentář minulý pátek pronesl na Twitteru, kam napsal: „Včera jsme zatkli dva mladíky, kteří do Švédska nepatří, pro podezření z okrádání cyklistů (batohy, počítače z bicyklových košů a držáků zavazadel).“

Fráze „nepatří do Švédska“ vyvolala kritiku levicových uživatelů Twitteru a poslankyně Strany levice Loreny Delgado Varas, napsal v sobotu Nyheter Idag.

„Takto se vyjádřil policejní šéf na účtu, který je součástí policejní služby. Čí důvěru se pokouší získat? A je to OK, aby se policejní náčelník takto vyjadřoval? Jak už se rasismus začíná stávat normou?“ lamentovala Varas.

Nord reagoval na kritiku jednoho uživatele slovy: „Byli to dva mladíci z jiné země EU, kteří do Švédska přicestovali jen, aby tu páchali zločiny. Součást toho, co nazýváme IBN (Mezinárodní kriminální síť).“

„Vláda nás pověřila, abychom s nimi bojovali. Ale vy si nemyslíte, že policejní náčelník by měl vydávat prohlášení?!“ dodal Nord.

Ač se mnozí pustili do kritiky Norda, jiní tohoto náčelníka Gohenburgské policie chválili. Poslanec Strany umírněných Hanif Bali v sobotu na Twitteru odsoudil reakci levičáků prohlášením: „Dnes se nám levice pokouší říkat už i to, že je rasistické myslet si, že zahraniční kriminálníci bez bydliště ve Švédsku sem nepatří.“

„Ani zahraniční kriminálníci S bydlištěm ve Švédsku sem nepatří. Je snad Levicová strana proti deportaci jako trestu?“ řekl.

Město Gothenburg má podle uniklé zprávy policejního zpravodajství ze září rostoucí problémy s násilím spojených s migračními gangy, neboť různí migranti se v městském středu střetávají kvůli prodeji drog.

„Ve středu Gothehnburgu dochází k pravidelným násilným střetům mezi mladými Afghánci a zvláště mladými Syřany, ale také Somálci, přičemž bojují o dobrá odbytiště drog. Ve spojitosti s těmito rvačkami došlo k několika pobodáním a policie při různých příležitostech nalézá zbraně pro pouliční boje,“ praví se ve zprávě.

JONATHAN NACKSTRAND/AFP/Getty Images

CHRIS TOMLINSON

25 Nov 2020

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2020/11/25/sweden-police-head-accused-racis-foreign-criminals-do-not-belong-there/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments