Pokud se Francie nepodvolí požadavku na zrušení zákona o separatismu, rozběsní miliony muslimů, slibuje Erdogan

MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY, Terorismus

Erdogan se pohoršuje, že neziskovky financované převážně z muslimských zemí budou podle zákona o separatismu vystaveny útlaku.

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan opět útočí na francouzskou domácí politiku, kdy zákon proti „separatismu“ ve Francii označuje za „gilotinu francouzské demokracie.“ Erdogan navíc ve své řeči řekl, že bude-li zákon v této verzi schválen, tak rozběsní miliony muslimů.

Přijetí takového zákona je „otevřeně v rozporu s lidskými právy, svobodou náboženství a s evropskými hodnotami,“ řekl turecký prezident během projevu ve středu v Ankaře.

Je přesvědčen, že tato verze zákona, o němž se v současnosti diskutuje ve francouzském národním shromáždění, poslouží jen extremismu. Erdogan však tvrdí, že neziskovky financované převážně z muslimských zemí budou vystaveny podle tohoto zákona útlaku.

Podle Erdogana neexistuje žádný rozdíl mezi atmosférou nenávisti v Evropě vůči Židům před II. světovou válkou a atmosférou, ve které se teď nachází muslimové.

Zákon o „separatismu,“ který se připravuje už řadu měsíců a nedávno byl vládou předložen, má za cíl prevenci vznikání paralelních islamistických společností ve Francii a boj s islamismem v zemi. Spolu s tím se zaměřuje na integraci migrantů do francouzské společnosti v době, kdy islamizace této země pokračuje, přičemž podle názoru poloviny francouzské populace nadchází občanská válka.

„Je zřejmé, že takový zákon v turecké komunitě a mezi miliony muslimů vyvolá obavy. Vyzýváme francouzské úřady a v první řadě prezidenta Macrona, aby jednali podle zdravého rozumu. Očekáváme, že tento návrh bude co nejdříve stažen,“ prohlásil Erdogan.

Spolu s tím turecký prezident zdůraznil, že Ankara je „s Francií připravena spolupracovat“ v boji proti terorismu a v „otázce integrace.“

Takové vměšování Turecka do francouzské domácí politiky není v poslední době první. Přijetí „Charty principů“ islámu ve Francii Francouzskou muslimskou radou v lednu Erdogana rozhněvalo. Macrona obvinil, že je proti muslimům zaujatý.

Loni v říjnu turecký prezident vyvolal diplomatickou roztržku, když zpochybnil Macronovo „duševní zdraví“ a obvinil jej z vedení „nenávistné kampaně“ proti islámu, protože francouzský prezident hájil právo vytvářet karikatury proroka Mohammeda.

Náhledový obrázek: Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan v sobotu 8. května 2021 promlouvá při akci v turecké Ankaře. Erdogan v projevu po sobotním Rozbití shromáždění k Ramadánu tvrdě odsoudil násilí v Jeruzalémě. V pátek bylo zraněno přes 200 Palestinců při střetech v areálu mešity Al-Aksa i jinde v Jeruzalémě, které vyvolaly odsuzování u arabských spojenců Izraele a výzvy ke klidu od Spojených států, Evropy a Spojených národů. (Turkish Presidency via AP)

May 15, 2021

editor:REMIX NEWS

author:ECHO24

via:ECHO24.CZ

Zdroj: https://rmx.news/article/article/erdo-an-if-france-refuses-to-withdraw-the-separatism-law-millions-of-muslims-will-be-upset

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Vítězslav Herman
1 rok před

Na tento web jsem se dostal, protože jeden kámoš sdílel video o vzniku bank, z tohohle webu. dobrý. po přečtení tohoto článku, či snad nedočtení mi došlo, že ten kdo to píše má omezené pojetí a článek sám o sobě je blábolem. S dovolenim. Už samotná myšlenka svobody náboženství – a svobody myšlení a svobody člověka je v přímym rozporu – tedy jde o nelogičnost, jinými slovy veškeré tyhle “listiny práv a svobod” jsou napsaný nefunkčně a proto taky je nikdo nedodržuje. Protože jsou napsány blbě – lidmi, kteří sami nechápou lidské myšlení. Proto by měli být přepsány, či zrušeny,… Číst vice »

Pavel Molík
1 rok před

Francouzský stát při povolování islamistických privilegií jasně překročil všechny meze racionality. Politika ústupků vůči islamizačním tlakům přináší Francii problémy, jenž atakují pilíře, na nichž spočívá francouzská civilizace. Není divu, že se militantní Erdogan ozývá, vždyť francouzský establishment vyklidil pole pro další aktivizaci nepřátel galské civilizace. Édouard Daladier v nedávné historii též zvolil politiku ústupků vůči hitlerovské rozpínavosti. Francouzský establishment je nepoučitelný, dál působí jako generátor nových a nových problémů.

Pavel Molík
1 rok před

“Reformy” zde fakticky znemožňují hlasování, resp. známkování plusem či mínusem každého příslušného čtenářského komentáře. Reformy postupují slabomyslně, protože tím odrazují čtenáře. Každý by měl mít právo vyjádřit spokojenost či nespokojenost s článkem či komentářem, frustrovaný čtenář bez možnosti zpětné reakce se pochopitelně po zralé úvaze vykašle na další propagandistické tirády “Reforem”.