Pokrokový skotský zákon o nenávistné mluvě napadají pod zpátečnickou záminkou reakcionáři z řad sekularistů a křesťanů

LGBTQI, MULTIKULTURALISMUS

Mezi skupinami namítajícími proti návrhu zákona o „zločinech z nenávisti“ na základě svobody slova je Křesťanský institut a Národní sekulární společnost Spojeného království.

Zákon vypracovaný vládou v Holyroodu je zamýšlen ke kriminalizaci „podněcování k nenávisti“ a předložil jej ministr spravedlnosti za Skotskou národní stranu skotský nacionalista Humza  Yousaf. Po třech vlnách lobbyingu se do této legislativy vtělily jen nenávistné zločiny misogynie, nikoliv však ochrana sexuálních/genderových charakteristik pro všechny, tedy neexistuje žádná ochrana pro muže. To by zjevně mohlo podvracet rovnost před zákonem.

Tento zákon byl vychvalován, že se jím ruší historický skotský zákon o kacířství k ochraně křesťanství, avšak tento zákon už více než století nikdo nepoužil a tudíž nebyl skutečnou hrozbou pro lidskou svobodu. Ale je to ode zdi ke zdi, neboť muslimští skotští nacionalisté ve Skotské národní straně předložili kritizovaný vágní rozvláčně formulovaný návrh, který by stavěl do ilegality kritiku dalších náboženství a menšinových komunit. Loni britská národní vláda odmítla novou právní definici „islamofobie“, protože byla tak rozvláčně a vágně formulovaná s použitím takových výrazů jako „vyjadřování muslimskosti nebo vnímání muslimskosti.“ Oponenti namítali, že takové definice by např. v podstatě mohly zakázat kritiku burky.

Ze všech oblastí Spojeného království má Skotsko zvláště špatnou reputaci ohledně svobody slova. V roce 2018 dostal YouTuber a komik z Coatbridge z North Lanarkshire Markus Meechan od soudce šerifského soudu v Airdree 800 liber pokuty za to, že na videu z legrace učil svému mopslíka nacistický pozdrav.

By Frankie Rufolo 11 May 2020

Zdroj: https://voiceofeurope.com/2020/05/secularists-and-christians-criticise-scotlands-new-hate-speech-laws/

0 0 votes
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments