Pokrokový londýnský muslimský starosta Khan požaduje předělání databáze členů gangů, jelikož 4 z každých 5 v ní jsou černí

MULTIKULTURALISMUS, Terorismus

24 Dec 2018

Labouristický starosta Londýna Sadiq Khan vyzval Metripolitní policii, aby přepracovala evidenci sítí gangů, protože skoro všichni v ní uvedení jsou černí muži.

Revize pro londýnského starostu zjistila, že tři čtvrtiny jsou ve věku do 25 let a 80 procent je černých, kdy její autoři říkají, že jde o zastoupení vyšší než je pravděpodobné, aby to tak bylo u pachatelů nebo obětí násilí gangů, hlásí The Guardian.

Tato v pátek vydaná revize uvádějíc, že to potenciálně asi bude rasová diskriminace, uvádí: „Musíme uznat, že v tom v Londýně hraje svou roli možná vědomá či nevědomá zaujatost proti mladým černým mužům – ať už proto, že v současnosti je už samotné slovo ‚gang‘ silně rasisticky zatíženo anebo v tom, že jejich vnímání, že jde o gang, často už vychází z toho, že jsou to tedy mladí černí muži, a tudíž že mladí černí muži paří často k nějakému gangu, co je tím, co buď přímo, nebo i nevědomky ovlivňuje zaměření policie a následné akce justiční správy.“

Pan Khan odpověděl, že ač uznává, že ta evidence sítě posloužila jako užitečný nástroj k vypořádání s násilnostmi gangů, tak „příliš mnoho Londýňanů má v důsledku způsobu, jakým je její využití uplatňováno a prosazováno důvod k obavám a je třeba, aby byla důkladně přepracována, aby se zajistilo, že se jí využívá zákonným a přiměřeným způsobem.“

„Je důležité, aby se tato doporučení realizovala rychle a transparentně, aby se tak zajistilo, že Londýňané budou mít ve způsob, jak ji policie využívá, důvěru,“ dodal.

Metropolitní policie odpověděla tvrzením, že si „nemyslí, že Síť gangů byla přímo diskriminační proti jakékoliv komunitě, a že se v ní odráží neproporcionálnost násilných pachatelů a obětí násilí, která je rovněž ve zprávě popsána.

„Jsme oddáni boji za snížení neúměrného počtu mladých černých mužů, kteří se stávají oběťmi zločinů gangů.“

Náměstek komisaře operací Metropolitní policie Duncan Ball jasně poukázal, že „mladí černí muži jsou nadproporcionálně zastoupeni jako oběti těžkého násilí a to je nepřijatelný stav, který je třeba řešit. Tato Evidence sítě nám pomáhá toho pomocí informací dosahovat.

„Výzkum v této zprávě rovněž ukazuje, že když je někdo ze Sítě gangů vyňat, tak dojde ke snížení počtu jeho zastavení a prohledání.“

„To vyvrací určité fámy, že bývalí členové gangů jsou toho nadále cíli, i když už jsou ze Sítě gangů vyňati.“

V roce 2014 tehdejší ministryně vnitra Theresa May policii nařídila, aby to zastavování a prohledávání omezila, neboť tato taktika je údajně „nespravedlivá k mladým černým mužům.“ Pak ale vyrostl počet zločinů nožem do roku 2016 na pětileté maximum.

Také pan Khan vyvolával nátlak na Scotland Yard, aby tuto taktiku omezil s tvrzením, že neproporcionálně postihuje mladé černé muže, ale nakonec byl nucen otočit, když hned v hlavním městě vyrostl počet zločinů nožem.

Twitter Ads info and privacy

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2018/12/24/khan-gang-matrix-scotland-yard-black/

 

0 0 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments