Pokrokoví španělští prokurátoři vyšetřují populisty za srovnávání výdajů na migranty s výdaji na penzisty

Migrace, MULTIKULTURALISMUS, NEJZAJÍMAVĚJŠÍ NOVINKY

Španělská populistická strana VOX je vyšetřována za kampaňový plakát, který srovnává měsíční výdaje na nezletilého migranta s měsíčními výdaji na španělské penzisty.

Plakát, který byl vypuštěn před volbami konanými v Madridu 4. května, tvrdí „Migrantský nezletilec 4 700 € (121 354 Kč) měsíčně, tvoje babička 426 € (10 999 Kč) penze měsíčně,“ a ukazuje obrázek jak staré ženy, tak mladého muže s šátkem zakrytou tváří a v kapuci.

Madridská prokuratura ve středu oznámila, že zahájí vyšetřování na základě podněcování k nenávisti poté, co dostala několik stížností na tyto plakáty včetně stížnosti od socialistické vlády ministerského předsedy Pedro Sáncheze, hlásí Le Figaro.

Také UNICEF, Zachraňme děti a Caritas vydaly společné prohlášení odsuzující tyto plakáty a konstatující, že jde o „fake news“ a „nenávistnou mluvu“ (hate speech).

Španělský vysílač RTVE tvrdil, že ta na plakátě prezentovaná čísla jsou falešná a zavádějící, jelikož nezletilým migrantům se nevydávají platby 4 700 € hotovosti, uváděl však, že ta čísla pochází ze studie ukazující, že takové jsou celkové náklady na nezletilé migranty včetně jejich bydlení a dalších výdajů.

Podobná čísla se ukazují i ve Francii, kde roku 2019 nezletilí migranti stáli francouzské daňové poplatníky kolem 2 miliard € (52 miliard Kč) ročně, kdy každý migrant stál francouzský stát kolem 50 000 € (1,291 milionu Kč) ročně, čili kolem 4 166 € (107 566 Kč) v průměru měsíčně.

Španělská plakátová kampaň přichází jen týdny poté, kdy byl vůdce VOX Santiago Abascal během demonstrace v madridské oblasti Vallecas napaden při pronášení projevu.

Krajně levicoví extremisté napadli politiky VOX kameny a dalšími projektily, kdy při srážkách na této akci bylo zraněno nejméně 35 lidí včetně 21 policistů.

Abascal opětovně promlouval proti násilí tento týden poté, co byla napaden další demonstrace v Navalcarnero a vyzýval španělskou policii k ochraně členů a příznivců jeho strany.

„Dnes vyhodnotím, zda během zbytku kampaně budeme vyzývat své příznivce, aby nás proti té agresi chránili, když nebude intervenovat policie, aby naše lidi ochránila a ty útočníky zastavila,“ uvedl Abascal na Twitteru.

LLUIS GENE/AFP via Getty Images

CHRIS TOMLINSON

24 Apr 2021

Zdroj: https://www.breitbart.com/europe/2021/04/24/spanish-populists-criticised-poster-comparing-minor-migrant-costs-old-age-pensions/

5 1 vote
Article Rating

Sdílejte přátelům

Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pavel Molík
1 rok před

Celoevropský trend, který prosazují předáci pašeráckých gangů s jejich patrony ve špičkách EU, je jasný – zahrnout privilegii a maximálním luxusem z Afriky pašované migranty. Jde o trend s tak velkým škůdcovským potenciálem, že ohrožuje samotné základy evropské civilizace.